Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. aprīlis
Gastons, Aelita

Rīgā sākts 13.janvāra, 11.novembra novembra krastmalas un Maskavas ielas satiksmes mezgla pārbūves noslēdzošais posms

Rīgā sākts projekta Rail Baltica integrēšanai Rīgas centra infrastruktūrā noslēdzošais posms 13.janvāra ielas, 11.novembra krastmalas un Maskavas ielas satiksmes mezgla pārbūvē, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Kopumā darbi citās projekta zonās noris atbilstoši grafikam, un tos plānots pabeigt šī gada septembrī.

13.janvāra ielas, 11.novembra krastmalas un Maskavas ielas satiksmes mezgla pārbūvi sāka ar apakšzemes komunikāciju maiņu, un šo darbu izbūve ir noslēguma stadijā. Pašlaik sākta brauktuves seguma, kā arī veloceļa un ietves segumu izbūve.

Maskavas ielas posmā no tilta pār Pilsētas kanālu līdz Dzelzceļa tiltam šobrīd izbūvē tramvaju sliežu ceļu. Virs tilta Maskavas ielā turpinās brauktuves konstrukcijas izbūve, kam sekos sliežu pārmiju būvniecība.

Noslēgumam tuvojas tilta atjaunošanas darbi - turpinās margu atjaunošana, kā arī remontdarbi no ūdens zonas, lai atjaunotu vēsturisko ķieģeļa mūra arku.

Tāpat Maskavas ielā iepretim Rīgas Centrāltirgum šobrīd norisinās pēdējie apjomīgākie apakšzemes inženiertīklu maiņas darbi, kam sekos ielas brauktuves atjaunošana.

Ģenerāļa Radziņa krastmalā patlaban notiek brauktuves un veloceļa izbūve, kā arī labiekārtojuma un apzaļumošanas darbi. Krastmalā pretī Puškina ielai turpinās pandusa būvniecība un kāpņu konstrukciju betonēšana.

Tiltam pār kanālu Ģenerāļa Radziņa krastmalā veic stiegrošanas darbus, turpinās remontdarbi no ūdens zonas, lai atjaunotu tilta nesošās konstrukcijas.

Krastmalā topošajai gājēju un velosipēdistu rampai turpinās balstu un pandusu izbūve, tiek betonētas laiduma plātnes. Zonā ap rampu notiek labiekārtošanas darbi - izbūvēts bruģa segums, uzstādīti dažādi labiekārtojuma elementi un teritorija tiek apzaļumota.

Kanālmalā pretī autoostai, tirdzniecības centra "Titāniks" vietā, turpinās pandusa, piestātnes un kāpņu betonēšana. Tāpat būvdarbi turpinās arī Gogoļa ielā, kur patlaban notiek komunikāciju izbūve.

Šobrīd jau esot pabeigta vairāk kā puse no ielas konstrukcijas izbūves apjoma. Gogoļa ielā esošajam gājēju tunelim daļēji izbūvēta grīda, pabeigta sienu mūrēšana un apmešana.

Timoteja un Turgeņeva ielas krustojumā būvdarbi patlaban notiek ielas otrajā (dzelzceļa sliežu) pusē, kur izbūvē brauktuves konstrukciju, paralēli - gājēju ceļos ieklāj bruģi.

Puškina ielā pašlaik izbūvē pēdējos apakšzemes inženiertīklu metrus, kā arī paralēli, aktīvi būvē brauktuves konstrukciju.

Būvdarbu zonā dažādās lokācijas vietās turpinās vājstrāvu, elektroapgādes, luksoforu, tramvaju kontakttīklu un gāzes apgādes tīklu izbūve.

Jau ziņots, ka februārī uzsāka būvdarbus projektā Eiropas nozīmes dzelzceļa infrastruktūras projekta "Rail Baltica" integrēšanai Rīgas centra infrastruktūrā. Būvdarbus pēc principa "projektē un būvē veic pilnsabiedrība "RBBL", kurā apvienojušies trīs uzņēmumi: SIA "Binders", AS "LNK Industries" un SIA "Nordes Būve". Būvuzraudzību veic SIA "Firma L4".

Projekts "Eiropas nozīmes dzelzceļa infrastruktūras "Rail Baltica" integrēšana Rīgas valstspilsētas centra infrastruktūrā" tiek īstenots ar Eiropas Savienības fondu atbalstu. Kopējais projekta budžets ir 28 miljoni eiro. Lielāko daļu veido Kohēzijas fonda finansējums -23,8 miljoni eiro, pašvaldības un valsts budžeta dotācija ir 4,2 miljoni eiro.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas