Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Piektdiena, 10. janvāris
Tatjana, Dorisa

Ušakovs: Nevienā citā pasaules pilsētā 9.maiju neatzīmē tā, kā Rīgā

Nevienā citā pasaules pilsētā 9. maijs netiek atzīmēts tā, kā tas tiek darīts Rīgā, sestdien pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā teica Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa), sveicot sanākušos tā dēvētajā uzvaras dienā.Krievu valodā teiktajā uzrunā Ušakovs norādīja, ka Rīgā ik gadu uzvaras dienas pasākumus pie pieminekļa "Padomju armijas karavīriem - Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem" apmeklē aptuveni ceturtdaļa pilsētas iedzīvotāju, kas, pēc mēra domām, ir pat vairāk nekā Krievijas galvaspilsētā Maskavā.

"Neesmu pārliecināts, ka pat Maskavā ceturtdaļa iedzīvotāju piedalās uzvaras svētkiem veltītajos pasākumos," sacīja Rīgas mērs.Ušakovs uzsvēra, ka "tiem simtiem tūkstošu rīdzinieku, kuri atzīmē uzvaras dienu 9.maijā, tie ir īsti tautas svētki"."Mūsu svētki 9.maijā - tās ir skumju un prieka asaras, tā ir mīlestība un cieņa pret veterāniem, tas ir prieks, ka vislielākais pasaules ļaunums tika uzvarēts," sacīja galvaspilsētas mērs.Ušakovs pauda, ka šī diena katram ir ģimeņu, kā arī tuvinieku un dārgu cilvēku vēsture.Mērs stāstīja, ka vecmāmiņa nāk no nelielas Kubaņas pilsētas Jeiskas, kur viņa pusaudzes gados dzīvoja nacistiskās Vācijas okupācijas gadus. Mērs atsauca atmiņā bērnībā dzirdētu vecmāmiņas stāstu par to, kā nacisti esot nogalinājuši kāda bērnunama bērnus un viņu audzinātājas. Tajā pašā gadā nacisti esot nogalinājuši arī viņa vecvectēvu."Otrā pasaules kara vēsture man ir tēva un vecmāmiņas stāstītais. Tā ir abi mani vectēvi, kas cīnījās frontē. Tā ir manas ģimenes atmiņa," sacīja Ušakovs.Viņš ir pārliecināts, ka ģimenes atmiņa nav atkarīga no politiskās konjunktūras, ģeopolitiskās situācijas vai ideoloģiskas propagandas. Un ģimenes atmiņu nekad un nekādos apstākļos nedrīkst nodot, uzsvēra Ušakovs."Tāpēc mēs vienmēr 9.maijā svinēsim Uzvaras dienu," piekodināja mērs.Ušakovs atgādināja, ka 20.gadsimts bija nežēlīgu režīmu un cietsirdīgu diktatūru laiks. Tieši pagājušajā gadsimtā cilvēku valodā ienāca tādi vārdi kā holokausts, genocīds, koncentrācijas nometnes, masu represijas, masu deportācijas, norādīja Ušakovs.Latvijā, kura līdzās citām Eiropas valstīm cieta kara laikā, ne pēc nostāstiem zina, kas ir, piemēram, represijas vai deportācijas, tādēļ cilvēku pienākums ir vienmēr atcerēties un godināt visu pagājuša gadsimta režīmu upuru piemiņu, uzsvēra Ušakovs."Taču mēs nekad nedrīkstam aizmirst, ka nacisms bija absolūtais ļaunums. Un briesmīgāka režīma nav bijis cilvēces vēsturē. 9.maijā mēs svinam uzvaru pār absolūto ļaunumu," šīs dienas nozīmi skaidroja Ušakovs, piekodinot, ka vectēvi, kas uzveica "absolūto ļaunumu", uz visiem laikiem paliks izcili varoņi.Kā norādīja Ušakovs, sagadījies, ka 9.maijs ir arī Eiropas diena, bet ideja par vienoto Eiropu radās tieši pēc Otrā pasaules kara, lai Eiropā nekad vairs nebūtu kara. tagad Eiropā atkal karo, tādēļ viņš vēlēja, lai piedzīvojam to brīdi, kad "mēs Eiropā atkal būsim kopā - gan Eiropas Savienība, gan Krievija, gan Ukraina", un Eiropā vairs nebūs karu.Kā ziņots, Rīgā šodien norisinās vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai Uzvaras dienai un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Visas dienas garumā tradicionālās svinības par godu nacisma sagrāvei Uzvaras parkā rīko biedrība 9.maijs.lv.

Top komentāri

1.septembris
1
Par to nav ko brīnīties, jo Latvija pieļauj, ka šeit faktiski pastāv Krievijas izglītības sistēma, kas mazākumtautību skolās audzina Krievijas ideoloģijas nesējus. Taču ar to ir par maz. Valmieras Valsts ģimnāzijā 2012. gadā Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs atklāja fonda “Russkij mir” kabinetu. Šādi pat latviešu mācībvalodas skolās tiek eskalētas krievu pasaules idejas. Starp citu, kāpēc Valmierā, kur praktiski visa jaunā paaudze pārvalda valsts valodu (to nezina vien daļa vecāka gadagājuma imigrantu), joprojām tiek uzturēta krievu vidusskola? Ja, piemēram, no visa Valmieras reģiona tajā spējuši savākt vien 9 skolniekus 10. klasē (minimums saskaņā ar IZM plānu, būtu 22 skolnieki). Kad Valmieras deputāti saņemsies un beidzot visās pilsētas skolās pāries uz izglītību valsts valodā, kā tas jau noticis Tukumā, Dobelē, Madonā, Bauskā, Alūksnē, Cēsīs, Kuldīgā, Siguldā un daudzviet citur Latvijas pilsētās?
Jānis
J
Katrs latvietis nolād Staļina uzvaru karā, jo tas nozīmēja Latvijas un citu Eiropas valstu okupāciju. Nost ar okupantiem ! Okupantien nav vietas Latvijā. Ušakov, savāc savus krieveļus un lasies arā no Latvijas !
Urāāāā
U
DP vajadzētu izvērt;et Ušakova atbildību par sagruvušo bērnudārza jumtu! Vai arī šeit Ušakovs vainos citus? Tas taču ir Domes bērnudārzs par, ko atbild tieši Domes mērs
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas