Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Uzsāk Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma atjaunošanas darbus

Pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma ir uzsākti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma jeb BKRR dambja remontdarbi, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

Rudens vētru un jūras līmeņa izmaiņu ietekmē gada sākumā tika izskalota daļa no Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma konstrukcijām.

"Tas pasargās ostas teritoriju no turpmākas krasta erozijas un iespējamiem pārplūšanas draudiem. Lai gan dambis ir ostas hidrobūve un celta ostas funkciju nodrošināšanai, esam ņēmuši vērā, ka iedzīvotāji šo vietu mēdz izmantot nokļūšanai uz netālu esošo Daugavgrīvas molu. Līdz ar to paredzēts, ka sakārtojot šobrīd bojātās, bīstamās krasta nostiprinājuma pamatnes konstrukcijas, būs atjaunota arī iespēja pa to brīvi pārvietoties," akcentē Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Veicot teritorijas tehnisko apsekošanu, tika konstatēts, ka krasta nostiprinājuma dambja, kas sastāv no smilts uzbēruma un dzelzsbetona plākšņu virsbūves, bojātajā posmā betona plāksnes vietām ir gandrīz pilnībā sabrukušas, vietām to iztrūkst, savukārt liela daļa no smilts uzbēruma ir izskalota.

Bojāto krasta nostiprinājuma daļu aptuveni 130 metru garā posmā plānots stiprināt ar laukakmeņu un granīta akmeņu krāvumiem.

Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma atjaunošanas darbus veiks SIA Asfaltbūve, kas izraudzīts atklātas iepirkuma procedūras rezultātā. Atbilstoši līgumam, remontdarbi jāpabeidz šī gada jūnija sākumā.

BKRR dambis kā krasta stiprināšanas būve celts 1997. gadā, tā mērķis – aizsargāt krasta līniju no erozijas.

Rīgas brīvostas pārvalde vērš uzmanību, ka  uz remontdarbu laiku iedzīvotāju kustība uz dambja nebūs atļauta.

Top komentāri

Pareizaisjautājums
P
KURŠ? KURŠ BŪVĒJA ATTĒLĀ REDZAMO SŪDU KRĀVUMU??????????
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas