Tikšanās laikā ārlietu ministrs apliecināja, ka Latvija vienmēr ir iestājusies par Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti un šāda Latvijas nostāja būs nemainīga arī turpmāk. "Arī turpmāk uzturēsim Krimas neatzīšanas politiku," uzsvēra Rinkēvičs.
Sarunā tika skarta drošības situācija Ukrainas austrumos un pasaulē, un tās laikā Rinkēvičs akcentēja, ka piesardzīgi optimistiski vērtē Normandijas samita rezultātus un relatīvo pamieru Ukrainas austrumos, jo situācija turpina būt nestabila. "Par spīti notikumiem Sīrijā un bēgļu krīzei Eiropā, ES ir jāsaglabā pievērstā uzmanība Ukrainai. Ir nepieciešams izdarīt visu, lai panāktu ilgtspējīgu mieru un stabilizētu situāciju Ukrainā, tādēļ Latvija turpinās uzturēt jautājumu ES dienaskārtībā, līdz tas pilnībā tiks atrisināts," sacīja ārlietu ministrs.
Tāpat ministrs pauda pārliecību, ka galvenais miera un stabilitātes princips eiroatlantiskajā telpā ir katras valsts tiesības izvēlēties savu ārpolitisko darbības virzienu. Krievijas vēršanās pret Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī tās agresīvā politika pret Rietumiem ir mainījusi drošības vidi Eiropā. Šāda Krievijas rīcība ir kļuvusi par galveno faktoru, kas eiroatlantiskajā telpā liek pārskatīt Eiropas drošības politiku, norādīja ministrs.
Rinkēvičs arī pauda atbalstu Ukrainas integrācijas ceļam ES un vērsa uzmanību, ka Austrumu partnerība ir nozīmīgs instruments Ukrainas ciešākai integrācijai ES. "Šobrīd ļoti svarīgi sekmīgi ieviest Rīgas samita lēmumus, uzmanību pievēršot Asociācijas līguma ieviešanai, tādēļ aicinu Ukrainu arī turpmāk pievērst lielu uzmanību nepieciešamo reformu īstenošanai, tostarp panākot likumdošanas iniciatīvu ieviešanu praksē," pauda ministrs.
Runājot par divpusējām attiecībām, ministrs uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta divpusējās ekonomiskās sadarbības stiprināšanai ar Ukrainu, kas tradicionāli ir bijis nozīmīgs Latvijas partneris. "Latvija ir gandarīta par konstruktīvām un aktīvām divpusējām attiecībām ar Ukrainu. Vēlamies stiprināt ekonomisko sadarbību, kā arī sadarbību izglītības jomā. Pastāv plašs jomu spektrs, kuros Latvijas un Ukrainas uzņēmēji varētu attīstīt ciešāku sadarbību, piemēram, farmācija, pārtikas rūpniecība, mašīnbūve, transports un loģistika, kā arī elektronisko sakaru joma," akcentēja Rinkēvičs.
Sarunas noslēgumā Rinkēvičs arī apsveica Ukrainu ar ievēlēšanu ANO Drošības padomē nepastāvīgās locekles statusā.
LETA jau vēstīja, ka arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikšanās laikā ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko norādījis, ka Latvija nekad neatzīs Krimas aneksiju un vienmēr atbalstīs Ukrainu.
Valsts galva tikšanās laikā apstiprināja, ka Latvija un ES iestājas par Ukrainas neatkarību un teritoriālo nedalāmību. Gan Latvija, gan ES uzskata, ka ir jāievēro starptautiskās tiesības un jāvērš sankcijas pret tiem, kuri tās pārkāpj.
Porošenko Latvijai pateicās par Ukrainai labvēlīgas pozīcijas uzturēšanu saistībā ar tās neatkarību un teritoriālo nedalāmību, kā arī par Latvijas aktīvo lomu Ukrainas integrācijā Eiropā. Ukrainas prezidents novērtē arī to, ka Latvija atbalstījusi Ukrainu tās centienos kļūt par vienu no ANO Drošības padomes mainīgajiem locekļiem.