“Akadēmiski mācīties svešā valstī un valodā nav vienkārši. Mūsu mērķis ir maksimāli iesaistīt šos jauniešus, lai caur praktiskām nodarbībām tie attīstītu komunikāciju, pārliecību par saviem spēkiem un uzņēmību, kas palīdzēs tiem ātrāk iejusties un dos arī papildu motivāciju mācīties,“ saka “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.
Projekts “Uplift Youth” koncentrēsies uz ukraiņu jauniešiem, lai stiprinātu viņu prasmes, kas būtu noderīgas pēc atgriešanās Ukrainā, kā arī lai viņus satuvinātu ar uzņemošās valsts jauniešiem un pusaudžiem un vietējiem uzņēmējiem, tādējādi nodrošinot lielāku iesaistīšanos, līdzdalību un piederības sajūtu vietējai sabiedrībai.
Projektā Latvijā plānots iesaistīt 2000 dalībnieku pamatskolas un vidusskolas vecuma grupās.
Izglītības projekta ietvaros ukraiņu bēgļu bērni kopā ar vietējiem jauniešiem iegūs labāku izpratni par vietējo kultūru, valodu, izglītības sistēmu, pārvaldes organizācijām un vietējo darba tirgu. Paredzēts, ka jaunieši gūs praktisku pieredzi uzņēmējdarbības un nodarbinātības procesā, iesaistoties Skolēnu mācību uzņēmumu programmā un Ēnu dienas pasākumos. Dalībnieki apgūs dzīvei svarīgas prasmes, piemēram, radošumu, mācīšanos darot, darbošanos komandā, resursu pārvaldību, kā arī svarīgas ekonomiskās prasmes, kompetences, ētikas un ilgtspējīgas domāšanas pamatus.
Pirmā aktivitāte, kuru paredzēts īstenot, ir biznesa konference skolēniem “#Uzdrīksties Uzvarēt”, kas pulcēs 6000 dalībniekus no visas Latvijas. Ukraiņu jauniešiem tajā tiks nodrošināta sinhronā tulkošana, kā arī speciāls informācijas stends un informatīva sesija par turpmākajām projekta aktivitātēm.
Biznesa konference skolēniem "#Uzdrīksties Uzvarēt" notiks 16. novembrī un uz to vēl šonedēļ iespējams pieteikties, veicot reģistrāciju šeit. Konferenci ikgadu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Junior Achievement Latvia.
Projekta autori ir Junior Achievement Europe un UNICEF, un tā mērķis ir radīt pozitīvas sociālās un ekonomiskās pārmaiņas sociālekonomiskās krīzes laikā, veicinot konkurētspējīga darbaspēka sagatavošanu un ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi.
Projekts vienlaikus tiks īstenots 11 valstīs - Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Moldovā, Polijā, Rumānijā, Serbijā un Slovākijā, ar izglītības organizāciju JA Greece, JA Italy un JA Ukraine atbalstu. Kopumā plānots iesaistīt 300 000 dalībnieku.