Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ādažu bāzē dienošam karavīram konstatēts Covid-19; vairāki karavīri atrodas pašizolācijā

Vakar Ādažu bāzē dienošam karavīram konstatēts Covid-19, bet vairāki karavīri atrodas pašizolācijā, apliecināja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas pārstāve Sandra Brāle.

Viņa pastāstīja, ka tuvākās kontaktpersonas jeb dienesta biedri atrodas pašizolācijā un tiek veiktas analīzes, lai noskaidrotu vai arī viņi nav inficējušies ar Covid-19. Izolācijā esošo karavīru skaitu Brāle neatklāja, taču apliecināja, ka starp viņiem ir arī viens sabiedroto valstu karavīriem.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš šovakar Latvijas televīzijas raidījumam Panorāma gan precizēja, ka kontaktpersonām Covid-19 testi bijuši negatīvi, tomēr atbilstoši procedūrām karavīri ir izolēti un atrodas karantīnā.

Drošības nolūkos visas minētās kontaktpersonas vēl vairākas reizes nodos Covid-19 analīzes un viņiem 14 dienas būs jāievēro karantīna.

Arī Kalniņš konkrētu karavīru skaitu neatklāja, taču tas esot minimāls.

Covid-19 tests ir negatīvs arī sabiedroto valstu karavīram un arī viņš atrodas karantīnā. Viņa dienesta uzdevumos neietilpa tiešs kontakts ar Ādažu bāzē izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu, skaidroja NBS komandieris.

Kalniņš uzsvēra, ka gadījums Ādažu bāzē nav iemesls, lai masveidā veiktu pārbaudes visiem NBS karavīriem.

Ādažu bāzē turpinās epidemioloģisko prasību ievērošana. Tāpat armija sadarbībā ar epidemiologiem sadarbojas inficēšanās avota noteikšanā.

Slimību profilakses un kontroles centra šorīt izplatītā informācija liecināja, ka aizvadītajā diennaktī reģistrēti trīs jauni saslimšanas gadījumi. Vienā gadījumā cilvēkam Covid-19 atklāts pēc tam, kad viņš ieceļojis no valsts, kurā saslimstības rādītājs bijis virs 25, viens pacients atgriezies no valsts, kurā saslimstības rādītājs bijis zem 16, bet viens saslimušais bija kontaktējies ar cilvēku, kas iebraucis no valsts, kur saslimstības rādītājs bijis zem 16.

Brāle nekomentēja, kurš no minētajiem gadījumiem ir saistīts ar saslimušo karavīru.

AM pārstāve arī apliecināja, ka minētais notikums nav ietekmējis armijas kaujasspējas un turpinās Ādažu bāzē izvietoto vienību apmācība.

Ādažu bāzē dienošā karavīra saslimšana ir pirmais inficēšanās gadījums armijā kopš pavasara. Pavasarī Covid-19 konstatēts diviem Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un diviem Latvijā dienošajiem NATO karavīriem, taču viņi jau ir izveseļojušies.

Ādažu bāze ir lielākā Baltijā un tajā dien vairāki tūkstoši Latvijas armijas, kā arī aptuveni 1400 NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri no Kanādas, Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas.

Jūlija sākumā kļuva zināms, ka kara lidmašīna ar Kanādas karavīriem, kas atradās ceļā uz Latviju, ceturtdien pusceļā tika pagriezta atpakaļ, jo konstatēts, ka kāda persona, kas varētu būt nonākusi kontaktā ar lidaparātā esošajiem cilvēkiem, ir inficējusies ar Covid-19.

pievienota 3.-7.rindkopa

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Okupācijas muzejs pārtop(20)

Šobrīd VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) vadībā turpinās darbi Strēlnieku laukumā 1, Rīgā. Vienlaikus ar atjaunoto Latvijas Okupācijas muzeju (LOM) un tā Nākotnes namu top memoriāls padomju okupācij...

Solis uz visiem pieejamu pirmsskolu ir gauss(2)

Daina Kājiņa, kas pirmsskolas izglītībā strādā jau trīsdesmit gadu, intervijā Aismai Orupei uzsver: privātais sektors ir sevi pierādījis kā labu spēlētāju. Ne velti Rīgā ir 150 privāto bērnudārzu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas