"Covid-19 pandēmija ir norādījusi uz nepieciešamību stiprināt arī militārās medicīnas kapacitāti. Militārās medicīnas apakšvienības varēs sniegt medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem arī gadījumos, ja piemēram, civila krīze būs izraisījusi veselības aprūpes sistēmas pārslodzi. Tāpat militārās medicīnas apakšvienības varēs nodrošināt neatliekamo medicīnisko un ķirurģisko palīdzību cietušajiem potenciālas militārās vai citas civilas krīzes situācijās," skaidroja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
Militārās medicīnas apakšvienību darbību varēs izvērst jebkurā Latvijas vietā, un tās nodrošinās cietušo vai slimnieku pagaidu izvietošanu un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu.
Izvēršamo militārās medicīnas apakšvienību attīstība ir ilgtermiņa projekts, kura īstenošanai Nacionālie bruņotie spēki iegādāsies nepieciešamo medicīnas aprīkojumu un piesaistīs ārstniecības personālu.
Militārās medicīnas apakšvienības veidos kvalificētas ārstniecības personas, kuras jau strādā bruņoto spēku vienību ārstniecības iestādēs un tās, kuras strādā civilajās ārstniecības iestādēs un dienē Zemessardzē.
Viņa skaidroja, ka dienestu zemessardzē un darbu militārās medicīnas apakšvienībā ārstniecības personāls varēs apvienot ar civilo profesionālo karjeru medicīnā, vienlaikus apgūstot militārās iemaņas, stiprinot savu gatavību reaģēt valsts apdraudējuma gadījumā un sniedzot neatsveramu ieguldījumu valsts aizsardzībā krīzes situācijās.