Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Medicīna

Veselības aprūpes jomā varētu iesaistīties uzņēmēji

Tikmēr, kamēr Latvijā publiskās un privātās partnerības (PPP) projekti veselības aprūpē tiek ieviesti visai gausi, citur pasaulē PPP modelis medicīnā jau ir vispārpieņemta prakse. Veselības speciālisti Latvijā pieprasa aktīvāku rīcību, lai pacientiem raitāk nodrošinātu kvalitatīvus pakalpojumus, jo lielā mērā PPP principa ieviešana ir atkarīga no politiskās gribas un politiķu izpratnes par reālo situāciju.

Ierīce, ar kuru atgriezt dzīvē

Lai izglābtu cilvēka dzīvību, kad apstājusies sirdsdarbība, izšķiroša ir sniegtā palīdzība pirmajās minūtēs. Viena no iespējām, kuru izmanto jau vairākās Eiropas valstīs un mediķi mudinājuši jau vairākus gadus, ir tādas medicīniskās ierīces kā automātiskā defibrilatora atrašanās publiskās vietās.

Kad prāts un rokas saslēdzas kopā

Ilze Brinkmane sarunājas ar ārstu traumatologu, ortopēdu Lauri Repšu par viņa veiktajām sarežģītajām operācijām Latvijā, kā arī pasaulē sasniegto, un uz ko vēl tiekties.

Pie ārsta, pirms saslimis

Mēs Latvijā vēlamies uzskatīt savu valsti par attīstītu un dzīves kvalitātes ziņā tiecamies sekot pasaules turīgo valstu līmenim, taču medicīnas jomā diemžēl joprojām esam vieni no antilīderiem Eiropas Savienībā sirds un asinsvadu saslimšanu izraisītā nāves skaita ziņā, arī onkoloģiskās slimības ļoti bieži tiek diagnosticētas vēlīnās stadijās. Kovida ēra ir izgaismojusi arī to, ka mums jāuzlabo zināšanas un izpratne par infekcijas slimībām.

Atceļ ārkārtējo stāvokli medicīnā

Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai un mazinoties stacionēto Covid-19 pacientu skaitam slimnīcās, Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) trešdien nolēma atcelt pērn decembrī izsludināto ārkārtējo stāvokli medicīnā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Sintija Gulbe.

Taupības režīms ieildzis

Onkoloģijas jomu izvēlas par prioritāro, lai uzlabotu iedzīvotāju veselību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide