Puisēns guva kreisās puses sejas, pleca un krūškurvja termiskus apdegumus.
Mediķi šādās situācijas arī pa tālruni stāsta, kā rīkoties līdz dienesta brigādes ierašanās brīdim. Apdeguma gadījumā pēc iespējas ātrāk jāsāk apdeguma vietu dzesēt zem vēsa tekoša ūdens līdz mediķu ierašanās brīdim.
Vienlaikus mediķi novērojuši, ka mazi bērni nereti applaucējas, sēžot klēpī pieaugušajam, kuri dzer karstu kafiju vai tēju. "Svarīgi saprast, ka nelielais krūzes tilpums bērna mazajam augumam ir kā spainis verdoša ūdens pieaugušajam," uzver mediķi.
NMPD speciālisti uzsver, ka apdegumi, kurus bērni gūst sadzīvē, pārsvarā ir novēršami, turklāt pieaugušajiem potenciāli bīstamas situācijas ir jāpamana pirms nelaime notikusi. Svarīgi neturēt bērnu klēpī, kad tiek dzerta kafija vai tēja, uz galda nevajadzētu atstāt karstus šķidrumu, tāpat nevajadzētu izmantot galdautu, jo bērns to var paraut aiz stūra, tāpat traukus ar karstu saturu nedrīkst novietot bērniem pieejamās un viegli aizsniedzamās vietās.
Mediķi uzsver, ka pat salīdzinoši nelielam apdegumam var būt nopietnas sekas, turklāt ārstēšanās ilgums un efektivitāte atkarīga no pirmās palīdzības pasākumiem, kas veikti uzreiz pēc apdeguma gūšanas.
Jau ziņots, ka kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1146 izsaukumiem, no tiem 167 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām.