Viņa uzskata, ka nodaļu vadītāju vēstules tapšana un publiskošana ir tikai viens no kārtējiem soļiem ilglaicīgā, saskaņotā un apzinātā pretdarbībā Streļčenokam, mēģinot radīt tādus apstākļus, kas viņam liegtu pilnvērtīgi realizēt amata pilnvaras, pakļaujot viņa darbību pastāvīgam spiedienam. Šis spiediens tiekot realizēts gan no atsevišķu amatpersonu, gan no atsevišķu plašsaziņas līdzekļu un sabiedriski aktīvu privātpersonu puses.
"Šobrīd aktīvā atsevišķu KNAB amatpersonu pretdarbība Streļčenoka vēlmei ieviest iestādē kārtību ir sasniegusi apogeju un materializējusies jau konkrētās, atklātas cīņas metodēs - izplatot tendenciozus paziņojumus, piesaistot aktīvai pretdarbībai jaunas šo amatpersonu padotībā esošas amatpersonas un mēģinot konfliktā ieraut arī citu KNAB struktūrvienību amatpersonas, kā arī aicinot iesaistīties augstākās valsts amatpersonas konfliktā, kuru šīs KNAB amatpersonas pašas ir mākslīgi radījušas un šobrīd attīsta," vēstulē norāda Jurča.
KNAB priekšnieka vietniece korupcijas novēršanas jautājumos arī aicina pievērst uzmanību Streļčenoka milzīgajiem centieniem veidot konstruktīvu komunikāciju, neskaitāmas reizes aicinot amatpersonas uz sarunām, kā arī ņemt vērā, ka tieši Streļčenoks ir ieviesis ļoti daudzveidīgus komunikācijas iespēju veidus – kopējās sanāksmes, individuālās darba tikšanās, individuālie pieņemšanas laiki, viņš brīvi ir pieejams komunikācijai ikdienā. Viņa uzskata, ka personas, kuras aktīvi cīnoties pret Streļčenoku, pašas nav spējušas vai gribējušas izmantot konstruktīvas komunikācijas iespējas, bet izlēmušas sarunas risināt no spēka pozīcijas.
Jurča norāda, ka viņas vadītajā KNAB korupcijas novēršanas blokā jau no iestādes darbības pirmsākumiem ir bijusi ieviesta skaidra un pārskatāma darba uzdevumu izpildes uzskaites kārtība, kas ļāvusi vadībai sekot līdzi bloka amatpersonu lietvedībā esošo lietu un dokumentu izpildes gaitai, tostarp termiņu ievērošanai. Tāpat korupcijas novēršanas bloka lielākais vairums amatpersonu pilda tām uzdotos uzdevumus, iestādē noteiktā kārtībā atskaitās par paveikto un lieto iestādes elektroniskās dokumentu un datu apstrādes sistēmas, struktūrvienību vadītāji ir ieviesuši pietiekami efektīvus darba izpildes kontroles instrumentus. Jurča arī apgalvo, ka šī bloka amatpersonas izsaka neizpratni par savu kolēģu destruktīvo rīcību.
"Tā kā publiskotajā vēstulē nav norādīti konkrēti fakti un to konteksts secinu, ka nav pamatots publiskajā vēstulē norādītais par subjektīvi tendēto administratīvo slogu, kā arī dodot vēstules autoru ieskatā bezmērķīgus uzdevumus, pieprasot paskaidrojumus vai pieprasot nestandarta atskaites vai citus pārskatus ar īsiem izpildes termiņiem, ir uzskatāmi par nepamatotiem un subjektīvi interpretētiem,".
Viņa vēstulē arī kritizē KNAB Iekšējās drošības nodaļas darbu – nodaļas lēmumus esot nācies nodot juristiem pēcpārbaudei, un pēc juristu novērtējuma atgriezt jaunai izvērtēšanai. "Manā ieskatā, nodaļas darbība kopumā ir vērtējama kritiski, jo nodaļas kompetencē esošās pārbaudes ir mazrezultatīvas un pārkāpumi turpinās, - piemēram, regulāras informācijas noplūdes," norāda Jurča.
KNAB priekšnieka vietniece arī skaidro, ka šobrīd iestādē tiek veiktas dažādas iekšējas plānveida pārbaudes un pastāvot iespējamība, ka pārbaudes un to rezultāti var radīt trauksmi atsevišķām amatpersonām. Tāpat atsevišķām amatpersonām tuvojas arī atkārtotās novērtēšanas termiņš, tāpēc Jurča uzskata, ka ir ļoti rūpīgi jāizvērtē vēstules autoru patiesie nolūki un jākonstatē, vai šo darbību patiesais mērķis nav panākt Streļčenoka atcelšanu no amata, lai slēptu savas darbības/bezdarbības sekas un tādējādi izvairītos no atbildības.
Jurča lūdz Dombrovskism pārbaudīt katru KNAB nodaļu vadītāju vēstulē izteikto apgalvojumu un lūgt iesniedzējiem to pamatot ar konkrētiem faktiem un dokumentiem. Viņa arī lūdz pārbaudīt apgalvojumu patiesumu par Streļčenoka agresivitāti un naidīgumu, pazemojošu izturēšanos pret padotajiem. Jurča arī lūdz pēc faktoloģiskā pamatojuma un dokumentu saņemšanas veikt to pārbaudi, pieprasot informāciju un skaidrojumus no KNAB priekšnieka Streļcenoka. Tāpat Jurča lūdz rast iespēju uzklausīt viņas viedokli klātienē.
Jurča savu vēstuli nosūtījusi zināšanai ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un Saeimas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas vadītājam Aleksejam Loskutovam (V).
Streļčenoks norādījis, ka pret viņu izvērsta nomelnošanas kampaņa - tā pausta bez jebkāda faktoloģiskā pamatojuma un satur subjektīvus pieņēmumus un izdomājumus.