Latvija sarunās pastāvēja uz to, ka sašķidrinātās gāzes terminālis būvējams Rīgā, bet Lietuva un Igaunija tam varētu piekrist tikai tad, ja Eiropas Savienība atzītu Latviju par labāko termināļa izvietošanas vietu.
Šādos apstākļos Dombrovskis piedāvājis vispirms vienoties par gāzes vada izbūvi no Polijas līdz Viļņai. Politiķis uzskata, ka šāds savienojums dažādotu Latvijas gāzes piegādes, jo Polijai ir gāzesvads ar Vāciju, bet Latvijai ar Lietuvu. Ar šādu savienojumu Latvija varētu saņemt gāzi, ko Polija iegūtu savā sašķidrinātās gāzes terminālī pie Vācijas robežas.
Dombrovska ierosinājums Baltijas valstu kolēģiem nācis negaidīti. Viņi priekšlikumu vērtē piesardzīgi un no sašķidrinātās gāzes termināļu projektiem savās valstīs vēl nav gatavi attiekties. Pēc kaimiņvalstu vadītāju domām, Eiropas Savienības pētījums vislabāk parādītu, vai ceļams terminālis, vai būvējams gāzesvads vai abi divi.
Eiropas Savienības enerģētikas komisāra Gintera Otingera preses sekretāre Marlēna Holcnere atzīmējusi, ka lemšanas process par termināļa būvi noticis pietiekami ilgi un būtu labi, ja Baltijas valstis pašas varētu vienoties, taču tā kā tas nav noticis, tad Komisija veikšot pētījumu par to, kur novietot termināli un cik tas varētu izmaksāt. Cik laika vajadzēs pētīšanai, Holcnere neprognozēja, jo tas esot atkarīgs no uzņēmuma, kas ar to nodarbosies.
Bijušais ekonomikas ministrs Artis Kampars (V) uzskata, ka atlikt termināļa celtniecību ir kļūda, un, rosinot būvēt gāzes vadu no Polijas uz Lietuvu, Latvija ar vieglu roku nodevusi savas nacionālās intereses. Pēc Kampara domām, iecerētais savienojums ar Poliju Latviju tik un tā novedīs pie Krievijas gāzes, jo tas ir savienots ar gāzesvadu, kas caur Baltkrieviju nāk no Krievijas. Valdības vadītājs Kamparam nepiekrīt, jo uzskata, ka Baltijas valstīm būs izdevīgi saņemt gāzi no Vācijas.
Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts sacījis, ka divu nedēļu laikā vēl jācenšas vienoties Baltijas valstu starpā, iesaistot Eiropas Komisiju. Ja tas nenotiks, tad termināļa projektu nāksies atlikt vismaz uz gadu.