Jārēķinās, ka šajās vēlēšanās Saskaņai būs jāspēkojas gan ar jau seno konkurenti – Latvijas Krievu savienību (LKS) –, kurai pēdējās sabiedriskās domas aptaujās prognozē piecu procentu barjeras pārvarēšanu (viņu saraksts vēl nav iesniegts), gan ar partiju Alternative, kas savu kandidātu sarakstu iesniegs piektdien, bet jau tagad ir skaidrs, ka tā priekšgalā varētu būt vairāki Saskaņu pametuši politiķi. Izaicinājums partijai būs arī tās salīdzinoši mazāk pazīstamais pirmais numurs – SIA Latvijas Mobilais telefons vecākais sistēmu analītiķis, divu biedrību vadītājs un vēl divu valdes loceklis Konstantīns Čekušins.
No vieniem pie otriem
Abas partijas savus pilnos sarakstus ar 63 kandidātiem Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijā iesniedza otrdien. Redzams, ka no vienas partijas uz otru pārgājušajiem deputātu kandidātiem ir visai augstas vietas sarakstos, piemēram, GKR pametušie Eiženija Aldermane, Andrejs Kameņeckis un Igors Solomatins attiecīgi ir ar sestās, 11. un 13. kārtas numuru. Salīdzinājumam – Saskaņas bijušais frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs sarakstā ir tikai 22. pozīcijā. Ne pārāk augstu ierindoti arī divi pārnācēji no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saraksta – Druvim Kleinam ir 15., bet Imantam Keišam – 17. numurs, kas ir pieticīgāk nekā 2017. gadā, startējot no JKP ar attiecīgi astoto un desmito numuru.
Saskaņas saraksts ir interesants ne tikai ar tiem deputātu kandidātiem, kuri tajā ir iekļauti, bet arī ar tiem, kas tajā neparādās. Ja par bijušo GKR valdes locekli Irinu Vinniku jau sen bija zināms, ka viņa pēc partijas pamešanas atstās arī politiku vispār, tad salīdzinoši lielāks pārsteigums ir Vjačeslava Stepaņenko nepiedalīšanās vēlēšanās. Saskaņas sarakstā ar otro numuru iekļautā bijusī Rīgas vicemēre Anna Vladova Dienai zināja teikt, ka Stepaņenko šādu lēmumu pieņēmis, jo esot ļoti aizņemts darbā.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 16. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!