Pēc Mūrnieces sniegtās informācijas, par 95 deputātiem parlaments saņēmis informāciju, ka viņiem ir sertifikāti, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcināciju, bet atlikušajiem pieciem parlamentāriešiem būs iespējas nākt uz sēdēm ar negatīviem testiem.
Taujāta, kas tiks darīts, ja kāds no šiem pieciem politiķiem mēģinās ienākt Saeimas ēkā bez veikta testa, Mūrniece tieši neatbildēja, sakot - "redzēsim, kā situācija attīstīsies", tomēr viņa pauda cerību, ka deputāti ar atbildību izturēsies pret epidemioloģiskās drošības noteikumiem.
Kā ziņots, deputāti, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, klātienes Saeimas sēdēs varēs piedalīties ar sertifikātu, kas apliecina negatīvu Covid-19 testu. Deputāti var veikt jebkuru testu, kas ļauj iegūt šādu sertifikātu, - testu izvēle ir pašu deputātu ziņā, un arī šo testu veikšana būs jāapmaksā pašiem deputātiem.
Runājot par tā saukto "Covid-19 vakcinācijas likumprojektu", Mūrniece atgādināja, ka ar Valsts prezidenta Egila Levita līdzdalību Saeimas frakcijas ir sākušas sarunas par regulējuma virzību. Pirmajā sarunā secināts, ka valdošā koalīcija un opozīcija domā līdzīgi, ka likumprojekts pagaidām jānoliek pie malas, izteicās Mūrniece.
Prezidents situācijai piedāvājis savu deviņu punktu plānu, kuru partijas vienojās vēl vērtēt un analizēt. Šodien frakciju vadītāji aicināti uz sarunas turpinājumu, lai saprastu, par ko politiķiem ir vienprātība.
Pēc Mūrnieces vārdiem, deputāti esot visai vienoti nostājā, ka lielākas tiesības lemt par epidemioloģiskās drošības pasākumiem būtu jādod valdībai un pašvaldībām.