Kaste kāpņu telpā
Ir valstis, kurās tiek praktizēta balsošana pa pastu, mums šādas prakses nav, bet teorētiski ieviest to varētu.
''Es neesmu ļoti droša, cik labi balsošana pa pastu atrisina to cilvēku problēmas, kuri nevar iziet no mājām,'' saka Bērziņa.
Ja cilvēks atrodas karantīnā, var rasties problēma saņemt materiālus, jo tos drošības apsvērumu dēļ sūtītu ierakstītā vēstulē, kuru saņemot ir jāparakstās. Ja vēstule nav ierakstīta, ir risks, ka to var saņemt cilvēks, kam tā nav adresēta. Ir arī Tieslietu ministrijas priekšlikums attiecībā uz vēlētājiem, kuri atrodas ārzemēs un kuriem vēlēšanu materiālus varētu nosūtīt elektroniski, viņi tos izdrukātu un pa pastu nosūtītu atpakaļ. Taču arī šajā gadījumā pastāv riski par vēlētāju izvēles ietekmēšanu. Iespējams, to varētu atrisināt, prasot aploksnē ielikt arī personīgi parakstītu apliecinājumu, ka cilvēks izvēli izdarījis pats.
Domājot par risinājumiem, ja vēlēšanu kārtība netiek būtiski mainīta, vēl viena iespēja ir balsošanas materiālus nolikt pie durvīm, piezvanīt vēlētājam, kurš tos paņemtu, izdarītu izvēli un tad, piemēram, kāpņu telpā noliktā balsošanas kastē iemestu aploksni ar vēlēšanu zīmi.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 24. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Gunārs
XX
tytytytytyt