I.Sudraba skaidroja, ka nereti tēriņi nemaz netiek samazināti, bet tie vienkārši tiek pārnesti par gadu uz priekšu vai atpakaļ, tādējādi konkrētajā gadā sabalansējot budžetu, bet kopumā izdevumus nemazinot.
"Es gribētu teikt, ka tomēr, nezinu, vai tas ir diemžēl vai par laimi, bet tomēr lielākā daļa no šiem pasākumiem gan ieņēmumu, gan izdevumu daļās ir reāli pasākumi. Ir, protams, atsevišķas vietas, kur ir bijušas šīs bāzes korekcijas uz vienu vai uz otru gadu, bet tomēr lielākā daļa ir reāli budžeta deficīta samazinoši pasākumi," pirmdien I.Sudrabas viedokli atspēkoja V.Dombrovskis.
Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks uzsvēra, ka "jebkurā gadījumā visi šie pasākumi atstāj ietekmi uz budžetu. Vai vienā vai otrā gadā – attiecīgi – plus vai mīnus, bet tie ir visi iebudžetēti pasākumi, neatkarīgi no tā, kā viņus sauc".
"Es domāju, attiecībā uz Valsts kontroles vai uz jebkura cita eksperta uzstādījuma, es gribētu atbildēt – visu nosaka rezultāts. Ja mums ir līdz šim bijuši trīs gadi, kuros mums rezultāts ir bijis labāks, nekā bija gaidīts, un arī šogad nav nekādu šaubu, un arī par nākamo gadu. Manuprāt, tas ir pats svarīgākais. Tas rezultāts dod atbildi," skaidroja A.Vilks.