37% aptaujāto Latgales iedzīvotāju uzskata, ka pārraides latgaliešu valodā būtu jāpiedāvā sabiedriskajai televīzijai, bet 45% domā, ka šādām pārraidēm jābūt sabiedriskajā radio.
"Pētījums parāda, ka sabiedriskajiem medijiem ir jāpievērš uzmanība tam, lai televīzijā, radio un internetā būtu raidījumi latgaliešu valodā. Latgaliešu valoda ir latviešu un Latvijas kultūras telpas sastāvdaļa, kura ir atbilstoši jāatspoguļo sabiedriskajos medijos," norādīja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants.
Pētījums liecina, ka vidēji 80% Latgales iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas Televīzija (LTV) pietiekami informē par Latvijas reģionu aktualitātēm, bet vairākums (robežās no 42% līdz 98%) pauž viedokli, ka Latvijas Radio (LR) programmās reģionu aktualitātes būtu jāatspoguļo vairāk un plašāk. Aptuveni puse aptaujāto norādījuši, ka informācijas iegūšanai regulāri izmanto arī vietējos un reģionālos Latgales medijus.
Tāpat pētījums uzrāda skaidru tendenci, ka arī Latgalē - līdzīgi kā citviet Latvijā - jaunieši informāciju uzzina primāri no interneta (42% lauku teritorijās, 72% pilsētās), kamēr internetu kā informācijas avoti izmanto būtiski mazāka daļa senioru (13% laukos, 42% pilsētās). Tas nozīmē, ka sabiedriskajiem medijiem, lai uzrunātu jaunu un ekonomiski aktīvu cilvēku auditoriju arī Latgalē, ir jāattīsta satura piedāvājums internetā.