Par to balsoja 70, pret bija 13 parlamentāriešu, tostarp ZZS frakcija un četri neatkarīgie deputāti. Iepriekš atbildīgā Saeimas komisija bija atbalstījusi 7. janvāri kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu, taču tam nebija parlamenta vairākuma atbalsta. Priekšlikumi 2. lasījumam jāiesniedz vēl šogad – līdz 18. decembrim. Tas nozīmē, ka deputāti pie darba ķersies uzreiz pēc ziemas brīvdienām.
Tikmēr lēmums par speciālas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas izveidošanu, ko ierosinājuši koalīcijas pārstāvji, tika pavadīts ar aizdomām, jo komisijā darbosies tikai pa vienam deputātam no katras Saeimas frakcijas, tādējādi izslēdzot neatkarīgos deputātus. Saeimai vēl būs jābalso par atbildīgās komisijas maiņu, jo pašlaik par reformas likumprojektu atbildīgā ir Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.
Konkrētākas aprises
Plakana bilde bez satura un telpiskuma – šāds deputātes Ilzes Indriksones (NA) reformas raksturojums strāvoja daudzās deputātu runās. Ministrs Juris Pūce (A/P) no Saeimas tribīnes apliecināja, ka jau drīzumā valdībā tiks iesniegts informatīvais ziņojums par otro teritoriālās pārvaldības līmeni, uz kura nepieciešamību uzstāj ne vien liela daļa pašvaldību, bet arī koalīcijas partneri – Jaunā konservatīvā partija (JKP). Pūces skatījumā tā nebūs vēlēta pašvaldība, bet gan valsts un pašvaldību kopēja iestāde – būtībā pašreizējie plānošanas reģioni –, kam reģionālajā līmenī būs jādomā par attīstību. Nākamnedēļ valdība izbraukuma sēdē Alūksnē plāno skatīt VARAM ierosinājumu par jaunu pieeju, kā reģionālajai attīstībai būs pieejami publiskie resursi. "Daļa no resursiem netiks sadalīti valsts iestāžu rīkotā konkursa kārtībā visām pašvaldībām kopā konkrēti, bet tiks novirzīti tieši reģionālās attīstības vajadzībām, kopīgiem projektiem," otrā līmeņa būtību ieskicēja ministrs.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 8. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
reptilis