Kā liecina informācija par iepirkumu NMPD mājaslapā, pretendentiem ir jāsagatavo divi piedāvājuma varianti - pirmajā variantā jāparedz, ka NMPD veic pirmo iemaksu 10% apmērā no piedāvātās līgumsummas par 40 automašīnām, bet otrajā variantā - ka pirmā iemaksa būtu 15% apmērā. Piedāvājumus konkursam var iesniegt līdz nākamā gada 2.februārim.
NMPD norāda, ka dienests iegādāsies ne mazāk kā 40 ātrās palīdzības automašīnu, bet, ja būs pieejami papildu finanšu līdzekļi, iegādātas tiks 43 automašīnas.
Viens no galvenajiem vērtēšanas kritērijiem paredzēta cena par vienu ātrās palīdzības automašīnu.
Konkurss tiek izsludināts, vēl pirms valdība ir lēmusi par labu šādam risinājumam. Kā aģentūrai LETA pastāstīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, ministrija lēmumprojektu par atteikšanos no ātrās palīdzības automašīnu izmantošanas ārpakalpojumā un iepirkšanu līzingā izskatīšanai valdībā virzīs, kad iecerētais lēmums būs saskaņots ar Finanšu un Tieslietu ministrijām.
Jautājums par to, kā valstij nodrošināt operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus Rīgas reģionā, ir bijis asu diskusiju objekts. Ilgus gadus valsts šos pakalpojumus pirka ārpakalpojumā no Rīgas Sanitārā transporta autobāzes, taču Valsts kontrole un atsevišķi politiķi ir norādījuši, ka valsts šādi ievērojami pārmaksā.
Aģentūra LETA saņēmusi neoficiālu informāciju, ka veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) pat esot saņēmis draudus saistībā ar ieceri atteikties no minētā ārpakalpojuma. Ministrs aģentūrai LETA atzina, ka par šo jautājumu viņam ir bijušas asākas sarunas, tomēr viņš tās īsti nekvalificē kā draudus. Sīkāk par to saturu viņš neizteikšoties.
Belēvičs uzsvēra, ka no ieceres nodrošināt automašīnas līzingā viņš neatsakās.