Komentējot nesen veiktās kratīšanas tā dēvētajā oligarhu lietā
un ar to saistītos tālākos notikumus, ģenerālprokurors norādīja, ka
negribētu dramatizēt šo situāciju. "Ir, protams, problēmas. Bet es
nevaru piekrist, ka būtu tiesiskuma krīze. Ir dažādi bīstami
simptomi, kas liecina, ka nav viss kārtībā," norādīja ģenerālprokurors.
Daļa politiķu pēc Saeimas balsojuma, kas aizliedza veikt kratīšanu deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietā, dēvējuši to par politisko pasūtījumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un prokuratūras safabricētu lietu.
"Nu, tas jau arī parāda kādas politiķu daļas attieksmi pret tiesībsargājošajām iestādēm, ja viņi uzskata, ka te viss ir politizēts, ka te katrs var atnākt tikpat kā uz pasūtījumu galdu: man, lūdzu, lietu pret to politiķi. Nu, nonsenss!" norādīja Ē.Kalnmeiers.
Tāpat ģenerālprokurors uzskata, ka no KNAB priekšnieka amata atstādinātais Normunds Vilnītis nav apzināti vēlējies sagraut KNAB.
"Ja mēs būtu konstatējuši šādu darbību, kas liecina par tīšu, apzināti prettiesisku rīcību, tad tā jau ir krimināli sodāma darbība. Ir viens kriminālprocess, kurš ir sākts saistībā ar operatīvai darbībai paredzēto finanšu līdzekļu izlietojuma pamatotību un likumību, bet pagaidām Vilnītim šajā jautājumā var saskatīt atbildību tikai - ciktāl viņam kā iestādes vadītājam ir vispārēja atbildība par visu iestādi. Pateikt to, kāda tieši ir viņa nosacītā atbildības pakāpe, nevar, kamēr nebūs izvērtēta krimināllieta. Pārējos jautājumos - jā, ir pieļauti likumpārkāpumi, bet tie neviens nav tik smagi, ka būtu jāvērtē kriminālatbildība," norāda Ē.Kalnmeiers.
Visu interviju ar Ē. Kalnmeieru lasi sestdienas laikrakstā Diena vai sadaļā ŠODIEN LAIKRAKSTĀ.