Pēc Vašingtonā notikušā samita Kozlovskis uzsvēra, ka radikalizācijas mazināšanā īpaša loma pievēršama preventīviem pasākumiem. Politikas veidotājiem ir īpaši jāapzina jaunatnes uzrunāšanas iespējas, izmantojot dažādas izglītības programmas, internetu un citus instrumentus.
Tāpat Eiropas Savienībā jāstiprina Radikalizācijas izpratnes tīkls, izmantojot visas tā sniegtās iespējas atbalsta nodrošināšanā tiem, kuri saskaras ar radikalizācijas problēmām. Savukārt, lai mazinātu iespēju teroristu idejām izplatīties dažādos paralēlos izglītojošos tīklos, jāveicina sadarbība ar pilsonisko sabiedrību un privāto sektoru, norādīja ministrs.
Ņemot vērā nesenos traģiskos notikumus Parīzē, Briselē, Kopenhāgenā un citur pasaulē, samitā īpaša uzmanība tika pievērsta pasākumiem, kas jāveic, lai mazinātu iespēju indivīdiem un organizētiem grupējumiem saņemt informāciju par terora aktu veikšanu un rekrutēšanu.
Samitā ministri un augsta līmeņa amatpersonas kā arī privātā sektora un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji apstiprināja rīcības plānu cīņai ar vardarbīga ekstrēmisma izplatīšanos. Delegāciju pārstāvjus uzrunāja ASV prezidents Baraks Obama, ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns un ASV valsts sekretārs Džons Kerijs. ES delegāciju vadīja ES Augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.
Plānots, ka samita diskusiju rezultātus valdību, nevalstisko organizāciju, pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora pārstāvji izmantos kā platformu konkrētu pasākumu īstenošanai radikalizācijas mazināšanai. Savukārt pasaules līderi ikgadējā ANO Ģenerālās asamblejas sanāksmes laikā 2015.gada septembrī atskatīsies uz septiņos mēnešos paveikto.