Pagājušajā gadā Lietuvā izmeklēšana par cilvēku tirdzniecību un viņu izmantošanu piespiedu darbos sākta 11 lietās. Lai gan tas ir divreiz mazāk nekā gadu pirms tam, speciālisti uzskata, ka atviegloti uzelpot būtu par agru.
Kā atzinis Lietuvas iekšlietu ministrs Dailis Alfonss Barakausks, neraugoties uz salīdzinoši pozitīvo statistiku, problēmas pieaug un satraucošas tendences vērojamas ne tikai Lietuvā, bet arī citās Eiropas Savienības valstīs un pārējā pasaulē. Pēc viņa teiktā, tas skaidrojams ar sociālajām problēmām, kas radušās ieilgušās krīzes rezultātā.
Viņam piebalsojusi arī Norvēģijas pārstāve Hanne Grēve. "Cilvēku tirdzniecības gadījumu skaits pieaug. (..) Šī nelikumīgā nodarbe ir ļoti ienesīga, tādēļ skaidrs, ka tai pievēršas aizvien vairāk cilvēku," viņa norādījusi. Pēc ekspertes teiktā, cilvēku tirdzniecība nav saistīta vienīgi ar prostitūciju, bet arī ar piespiedu darbu ārvalstīs, bērnu izmantošanu un orgānu tirdzniecību.
"Cīņā ar cilvēku tirdzniecību ir būtiski stabilizēt situāciju valstī, gādāt par sociālo drošību. Šai cīņā jāiesaista jauni cilvēki, kas rūpētos par drošu nākotni gan citiem, gan paši sev," uzsvērusi norvēģu juriste.
Par Latvijas pieredzi trešdien seminārā stāstīs Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Aivars Bergmanis, teikts pasākuma programmā.