Sakstagala pamatskolā, kuru šogad beidz pēdējā klase, kas apguva zinības krievu valodā. Viens no priekšnoteikumiem, lai to varētu izdarīt, bija pāreja uz pirmsskolas programmu latviešu valodā Sakstagala pagasta Uļjanovas bērnudārzā Skudriņa.
Kaimiņos – Daugavpils novadā – šajā ziņā arī problēmu nav, norāda Daugavpils novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Jānis Kudiņš. Novadā ir tikai divi patstāvīgi bērnudārzi, kuros ir programmas latviešu valodā, un arī pārējos, kas ir skolu struktūrvienības, latviešu pedagogi tiek atrasti.
Viņš uzsver, ka daudz grūtāk sokas Daugavpilī, kur pamatā dzīvo krievvalodīgie, kamēr novads ir latviskāks, jo tajā kopumā ir 40% latviešu.
Arī Ogres novadam jaunie likuma grozījumi, kas stāsies spēka 11. jūnijā, raizes nedara. Tajā ir tikai viens mazākumtautību bērnudārzs, taču arī tajā ir nodrošināta programma latviešu valodā. No 283 audzēkņiem vecumā līdz pieciem gadiem 76 apmeklē vispārējās izglītības programmu, skaidro Ogres novada domes pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs. Ar pirmsskolas pedagogu latviešu valodas prasmi arī viss esot kārtībā. Tas ļāvis vienīgajā novada mazākumtautību skolā nodrošināt augstu valsts valodas zināšanu līmeni, tāpēc daudzi Jaunogres vidusskolas ''devītie'' izvēlas tālāk mācīties latviešu vidusskolās.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 8. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!