Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bērnudārzi

Vajadzīgās zināšanas apgūs. Par izglītošanos ierastajā režīmā lemj bērnudārza dibinātājs

Kamēr skolās un augstskolās mācības turpinās attālināti, pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) no otrdienas darbu ierastajā režīmā ļauts atsākt piecus un sešus gadus veciem bērndārzniekiem. Tas, kādā veidā noritēs mācību process, būs atkarīgs no bērnudārza dibinātāja. Vecāki gan joprojām varēs pieprasīt, lai viņu bērns tiek izglītots attālināti, kā tas daudzviet noticis līdz šim. Bērniem, kuri vēl nav sasnieguši obligāto izglītības vecumu, bērnudārza apmeklējums joprojām tiks organizēts dežūrgrupās. Tās drīkst apmeklēt tikai tad, ja audzēkņa vecākiem bērnu patiešām nav kur atstāt. Speciāls apliecinājums tam gan nebūs jāsagatavo, tomēr atbildīgie aicina rūpīgi izvērtēt katra paša atbildību, bērnu vedot uz bērnudārzu.

Problēmas ar bērnudārzu rindām risina, bet tās turpina palielināties

Nesen Saeimas gaiteņos ceļu sāka priekšlikums nodrošināt mācības valsts valodā ikvienā pašvaldības bērnudārzā. Nacionālā apvienība iecerējusi, ka tas dos iespēju virzīties uz pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā, kā arī ļaus samazināt bērnu rindas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (PII). Rindu problēmai nesen atkal tika pievērsta lielāka uzmanība, jo atklājās, ka vietu uz pašvaldības bērnudārziem Rīgā gaida vairāk nekā 2220 bērnu, kas ir ievērojami vairāk nekā pērn. Rīgas domē (RD) to skaidro ar higiēnas prasībām, kas stāsies spēkā no nākamā gada. Problēmu RD cenšas mazināt, izmantojot pašvaldībai piederošās telpas, bet pagaidām jaunu bērnudārzu būvniecību nesola. Savukārt Rīgai blakus – Mārupes novadā – problēmu cer atvieglot, uzbūvējot jaunu pašvaldības bērnudārza ēku.

Gada laikā dubultojušās rindas pašvaldības bērnudārzos Rīgā

Higiēnas prasību un citu apstākļu dēļ pēdējā gada laikā rinda uz pašvaldības bērnudārziem Rīgā ir dubultojusies un sasniedz 2239 bērnus, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Šuplinska vēlas rosināt diskusiju par pedagogu slodzēm bērnudārzos

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) vēlas rosināt diskusiju par pedagogu slodzēm bērnudārzos. To ministre atzina Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā. Viņa pauda viedokli, ka vidējās un augstākās izglītības posmā pedagogu gatavošanās process mācībām ir sarežģītāks nekā pirmsskolas pedagogam.

Vēsturiska vienošanās latviešu valodai

Atbilstoši pērn apstiprinātajām pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadlīnijām no šā mācību gada mazākumtautību bērnudārzos latviešu valodas lietošana ikdienas saskarsmē ir jāsekmē katru dienu. To, kā ar šo vadlīniju ieviešanu veicas mazākumtautību bērnudārzos, vērtēt vēl būtu pāragri, tikmēr Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) latviešu valodas lietošanas veicināšanai izstrādājusi nākamās izmaiņas. NA rosina likuma grozījumus, kuros tiktu noteikts pienākums pašvaldībām nodrošināt izglītības programmu apguvi valsts valodā ikvienā pašvaldības PII, tajā skaitā mazākumtautību bērnudārzos, ja to pieprasa bērna vecāki.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide