Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Par goda un cieņas aizskārumu ar Augstāko tiesu tiesājas tiesnesis

Tiesnesis Māris Mednis vērsies tiesā pret Augstāko tiesu (AT) par viņa goda un cieņas aizskaršanu saistībā ar to, ka AT savā mājaslapas ziņā viņu bija nosaukusi par "bijušo" Administratīvās rajona tiesas tiesnesi. Prasītājs tiesai lūdzis AT mājaslapā publiski pieejamo ziņu, ka disciplinārtiesā izskatīta "bijušā" Administratīvās rajona tiesas tiesneša Medņa sūdzība, atzīt par prettiesisku un nepatiesu daļā, kurā prasītājs nosaukts par "bijušo" tiesnesi.

Tāpat viņš lūdzis atbildētājam uzlikt par pienākumu pārsūdzēto ziņu nepatiesajā un prettiesiskajā daļā atsaukt tādā pašā veidā, kā tā publicēta AT mājaslapā, pilnībā vai daļēji atbrīvot prasītāju no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos, kā arī piedzīt no atbildētāja atlīdzību 2000 eiro apmērā par labu prasītājam.

Pirmā tiesas sēde Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā notika 12.jūnijā. Prasītājs gan jūnijā bija iesniedzis arī grozījumus un papildinājumus prasības pieteikumā, tomēr tos tiesa ar lēmumu atstāja bez virzības. Par to prasītājs iesniedza blakus sūdzību, kuru 2.oktobrī izskatīs Rīgas apgabaltiesa. Tiesnesim bija tiesāšanās arī par tieslietu ministra lēmumu, ar kuru viņš lēma nevirzīt Medni apstiprināšanai tiesneša amatā bez pilnvaru ierobežojuma.

Pamatojums šādam lēmuma bijis negatīvs Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinums, kurā bijis norādīts nevirzīt pieteicēju apstiprināšanai amatā. Šajā lietā ir stājies spēkā Mednim nelabvēlīgs spriedums.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas