Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām šajā maijā, salīdzinot ar pagājušā gada maiju, bija cenu kritumam transporta precēm un pakalpojumiem, sakaru pakalpojumiem, kā arī cenu kāpumam pārtikai.
Pārtikas grupā cenas pieauga dārzeņiem un kartupeļiem (+15,2%), svaigai gaļai (+4,2%), cepumiem un konditorejas izstrādājumiem (+3,7%), augļiem (+2,6%), savukārt lielākais cenu kritums bija vērojams tējai un kafijai (-5,9%), olām (-9,9%), maizei (-3,2%), pienam un piena produktiem (-1,4%).
Transporta grupā gada laikā cenas samazinājās degvielai par 6,2%, automašīnām – par 4,7%.
Telekomunikāciju pakalpojumi kļuva par 6,8% lētāki. Pārējās patēriņa grupās nozīmīgākie cenu kāpumi bija vērojami mājokļa apsaimniekošanas pakalpojumiem, tabakas izstrādājumiem, apģērbiem. Lētākas kļuva audio, video, foto un datu apstrādes iekārtas.
Maijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, patēriņa cenas pieauga par 0,1%. Precēm vidējais cenu līmenis nemainījās, bet pakalpojumiem pieauga par 0,3%.
Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām mēneša laikā bija cenu kāpumam pārtikai, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakai, kā arī cenu kritumam transporta precēm un pakalpojumiem.
Sezonālu faktoru ietekmē dārzeņu un kartupeļu cenas pieauga vidēji par 7,2%. Sadārdzinājās arī augļi (+3,5%), sulas un atspirdzinošie dzērieni (+2,9%), savukārt lētāka kļuva maize (-5,9%), piens un piena produkti (-1,6%), tēja un kafija (-3,5%). Pieauga alkoholisko dzērienu cenas (+0,9%), īpaši stiprajiem dzērieniem un alum.
Transporta grupā cenas samazinājās degvielai par 2,6%, aviobiļetēm – par 1,5%.
Pārējās patēriņa grupās nozīmīgākie cenu kāpumi bija vērojami apģērbiem, mājokļa apsaimniekošanas pakalpojumiem. Savukārt cenas samazinājās personīgās aprūpes precēm.