Plāns paredzēja vairāku mācību programmu aktualizēšanu un papildināšanu vispārējās un vidējās profesionālās izglītības iestādēs, kā arī komunikācijas speciālistu un komunikācijā iesaistīto valsts un pašvaldību amatpersonu zināšanu paaugstināšanu par krīžu komunikāciju.
Kā viens no paredzētajiem uzdevumiem bija mācību kursa Civilās aizsardzības un ugunsdrošības jeb "Cilvēkdrošība" ieviešanu. Izglītības un zinātnes ministrija kopīgi ar Iekšlietu ministriju izveidoja darba grupu, kurā tika deleģēti un pieaicināti speciālisti no dažādām institūcijām un iestādēm. Patlaban darba grupa ir vienojusies par provizorisko mācību kursa nosaukuma maiņu no "Civilā aizsardzība un ugunsdrošība" uz "Cilvēkdrošība" un tēmu sadalījumu.
Iekšlietu ministrija informatīvajā ziņojumā norādījusi, ka mācību kursa ieviešanas aizkavēšanās iemesls ir valdības uzdotās darbības veselības un cilvēkdrošības jautājumu aktualizēšanā izglītībā no 2012.gada līdz šim brīdim. Tādējādi tas tiek darīts paralēli Civilās aizsardzības un ugunsdrošības mācību kursa ieviešanai.
Informatīvajā ziņojumā Iekšlietu ministrija norādījusi, ka tādējādi ir iespējams secināt, ka uzdevumi par veselības un cilvēkdrošības jautājumu stiprināšanu izglītības saturā risināmi kompleksi. Ieviešot jaunu izglītības standartu un īstenojot mācību kursu "Cilvēkdrošība" vispārējā izglītībā un profesionālajā izglītībā, nepieciešams izstrādāt mācību saturu, kas nedublējas. Tāpat nepieciešams sagatavot mācību līdzekļus, metodiskos materiālus un nodrošināt pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi.