Jau oktobra vidū savu satraukumu par plānotajiem grozījumiem pauda 11 ar vides aizsardzību saistītas nevalstiskās organizācijas, tajā skaitā Pasaules Dabas fonds, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Makšķernieku asociācija, Vides aizsardzības klubs un citas.
Vēstuli premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) un zemkopības ministram Jānim Dūklavam (ZZS) nosūtījusi arī Koalīcija par tīru Baltiju, kas sevī apvieno 19 organizācijas no 11 valstīm. Savukārt pirmdien vēstuli Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, Saeimas priekšsēdētājai un Ministru kabinetam nosūtīja grozījumu aizstāvji – Latvijas Meža īpašnieku biedrība un Latvijas Kokrūpniecības federācija. Pirmais, kura paraksts redzams vēstules faksimilā, ir Saeimas deputāts Inesis Boķis (Vienotība), kurš ir Latvijas Meža īpašnieku biedrības prezidents.
Gan vienas, gan otras puses pārstāvji plāno arī piedalīties trešdienas sēdē. Tiesa gan, Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis Dienai atzina, ka vēl pirmdienas pēcpusdienā nebija informēts par padomes sēdē apspriežamajiem priekšlikumiem. Savukārt Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks izteicās, ka darba grupas 12 sēdēs ir izstrādāti vairāki kompromisi un, visticamāk, ZM tiks prezentēta tā noteikumu projekta versija, kas ir šobrīd aktuāla.
"Mūsu viedokļi pilnībā nesaskanēs, jo pieeja ir atšķirīga – mēs uzskatām, ka mežu stāvokli var uzlabot, aktīvi saimniekojot, bet dabas organizācijas – ka neko nedarot," teica Muižnieks.
Izlasot abas vēstules, kļūst skaidrs, ka argumenti ir līdzīgi – atsauces uz zinātniskiem pētījumiem un nākotnes vīzijas, tikai tās ir pretējas.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 31. oktobra, numurā!
Mežsargs
Lauku uzņēmēja
ja gribam savu Valsti