Ministra pārziņā joprojām būs līdz galam neatrisinātie jautājumi saistībā ar gāzes tirgus atvēršanu, energoefektivitātes direktīva, būvniecības sektors, kurā joprojām ir augstākais ēnu ekonomikas īpatsvars, kā arī daudz citu jautājumu.
Jūtams, ka pats Ašeradens ir gatavs jaunajiem pienākumiem. Sarunā ar Dienu viņš strukturēti un pat gana detalizēti uzskaita darāmos darbus. Ašeradens jau zina nosaukt prioritātes un to, ko viņš darīs citādi nekā viņa priekštece. Viņš pārskatīs veidu, kā Latvijā tiek piesaistītas investīcijas, un radīs jaunu investīciju piesaistes programmu. Vienu pēc otra viņš sauc dienaskārtības jautājumus, taču beigās atzīst, ka situācija tomēr esot nedaudz neierasta. Tajā pašā laikā viņš par savu kapacitāti vadīt ministriju nešaubās.
"Man ir pieredze darbā parlamentā. Darbs kopumā ir zināms, un mani tas nebaida. Svarīgākais izaicinājums jau pašā sākotnējā fāzē būtu atrast kopsaucēju ar uzņēmējiem un vienoties par prioritāšu sarakstu," pauž Ašeradens.
Tomēr uzņēmējos vēl ir jūtamas bažas par to, ka darbs Finanšu ministrijā būs atstājis pēdas topošā ministra attieksmē. Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusevičs Ašeradenu pārāk neslavē. "Pozitīvi ir tas, ka ar viņu var runāt. Tomēr sliktā lieta ir tā, ka viņš reizēm ir pārāk tālu no reālās dzīves. Man ir radies iespaids, ka viņš nesaprot, kāda ir dzīve nabadzīgākajā sabiedrības daļā. Tad, ka runa bija par neapliekamā minimuma palielināšanu vienlaikus ar minimālo algu, viņa attieksme bija samērā ciniska," atceras Danusevičs. Tajā pašā laikā viņš teic, ka Ašeradens "būs normāls ministrs", lielā mērā daudz kas atkarīgs no tā, kādi politiskie uzdevumi viņam tiks doti.
Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 4.februāra, avīzē Diena!