Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

ReTV: Apvienosies Liepājas, Daugavpils un Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Lai saglabātu statusu arī nākotnē, trīs reģionālās universitātes – Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte – nolēmušas apvienoties, ziņo ReTV Ziņas. Ideju atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, savukārt Latvijas Rektoru padome aicina pievērst uzmanību, ka šīs augstskolas nedrīkst pazaudēt savu individualitāti.

Jaunā augstskolas reforma paredz – lai universitāte saglabātu savu statusu, tajā studējošo skaits nedrīkst būt mazāks par 4000. Liepājas Universitātē studentu skaits nesasniedz pat 2000. Šī iemesla dēļ pilsētas un universitātes vadībai nācās meklēt risinājumus, kā nezaudēt minēto statusu. Pašreiz tāds ir atrasts – Liepājas, Latvijas Lauksaimniecības un Daugavpils universitātes izveidos apvienību jeb konsorciju.

"Šis variants ļauj mums nepazaudēt universitātes statusu reģionā, un šis risinājums dod tieši to, ka  Liepājas Universitāte ir, būs un paliks stiprāka," tā ReTV Ziņām teica Jānis Vilnītis, Liepājas domes priekšsēdētājs (LRA).

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska plānoto ieceri akceptējusi. "Konsorcija izveide ar vienotu stratēģiju, ar šo te attīstību reģionos, respektējot arī konkrēta reģiona vajadzības un tai pašā laikā nezaudējot šo saskari ar pētniecību, tā ir ļoti laba iespēja, lai ne tikai celtu pašas universitātes kapacitāti," pauda ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Savs viedoklis ir arī Rektoru padomei. "No vienas puses, visnotaļ pozitīvs, no otras, protams, šim solim ir jābūt ļoti izsvērtam, lai universitātes nepazaudētu savu misiju, kas tika definēta jau dibināšanas brīdī," saka padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela.

Kā ReTV Ziņas informē Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere – konsorcija izveides pirmais solis būtu ciešākas sadarbība izveide visās šo universitāšu darbības galvenajās jomās – studijās, zinātnē, resursu koplietošanā un izmantošanā. Tāpat, uzreiz pēc sadarbības noslēgšanas, universitātēs sākšoties aktīvs darbs pie tā, lai salāgotu studiju programmu integrēšanu kādā no citām augstskolām. "Mēs varētu gan kopīgi plānot studiju programmu realizāciju, piemēram, ja Latvijas Lauksaimniecības universitātē ir kāda ļoti laba inženierzinātņu programma, bet Liepājas Universitātē tādas nav, tikpat labi mēs varētu tur šo programmu realizēt Liepājas Universitātē." 

Sadarbības memorands tiks noslēgts 8.jūlijā Jelgavā starp vairākām pusēm – visām trīs universitātēm, iesaistīto pašvaldību pārstāvjiem, Izglītības un zinātnes ministriju un Zemkopības ministriju, kā paspārnē ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

 

Top komentāri

Un
U
vai nav tā kā par daudz Latvijai "universitāšu" ar neproporcionāli lielu studentu vietu skaitu, kuras masveidā tiek aizpildītas ar tuksneša klaidoņiem, kuru vienīgais mērkis pa lēto dabūt ES vīzu un tad jebkādiem līdzekļiem šeit nogruntēties? Cik no šiem kebabdakterstudentiem (lasi MIGRANTIEM) ir devušies atpakaļ uz dzimteni?
oops
o
Dvinskas un Ļibavas skolotāju institūti pazīstami ar konferencēm, kuras jāapmaksā dalībniekiem, banketu ieskaitot La-La-dēmija arī taisās pievienoties?
Aina
A
Būtu universitātes aktīvāk iesaistījušās bijušo absolventu tālākizglītības iespēju attīstīšana, nebūtu jādomā kur dabūt 4000 studējošo, bet vienkāršāk jau protams ir organizēt viendienas hackatonus bakalauriem.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas