Pēc viņas teiktā, šīs investīcijas būs jauns solis RSU attīstībā, kas sniegs ieguvumus ne vien topošajiem un esošajiem ārstiem, bet arī pacientiem.
Kā norāda RSU rektors profesors Aigars Pētersons, četru stāvu ēkā ar trīs virszemes un vienu pazemes stāvu plānots izvietot dažāda veida auditorijas, kā arī telpas simulāciju tehnoloģijām - gan to lietošanai studentu apmācībai, gan kopšanai un uzglabāšanai. Būvniecību plānots sākt 2019. gadā un pabeigt 2022. gadā. Kopējā centra platība plānota 1208 kvadrātmetru apjomā.
"Topošo mediķu sagatavošanā moderns, simulāciju tehnoloģijās bāzēts studiju process vairs nav izņēmums, bet gan pašsaprotama nepieciešamība, jo nodrošina studentam un pacientam drošu vidi. RSU kā Latvijas medicīnas izglītības flagmane un Baltijas mēroga līdere ārvalstu studentu piesaistē šo izvirzījusi kā savu prioritāti," uzsver Pētersons.
Savukārt BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols norāda, ka jaunas centrs būs ieguvums ne tikai studējošajiem, bet arī slimnīcas personālam. "Iespēja simulācijās praktizēt jaunas ārstniecības tehnoloģijas un metodes pilnveidos personāla prasmes, ļaujot sasniegt Bērnu slimnīcas stratēģijā izvirzītos mērķus," saka Ābols.
Gediņa norāda, ka pēdējo gadu laikā RSU ir mērķtiecīgi investējusi, attīstot studiju centrus Latvijas ārstniecības iestādēs. Piemēram, 2017. gadā atklātajā centrā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ieguldīti 943 000 eiro, kā rezultātā tika modernizētas un pielāgotas mūsdienu prasībām telpas vairāk nekā 1000 kvadrātmetru platībā.
Tāpat sadarbība izvērsta arī ar Latvijas reģionālajām slimnīcām, veicinot topošo ārstu un māsu pilnvērtīgāku sagatavošanu un piesaisti ārpus Rīgas, piemēram, Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, kā arī Liepājas reģionālajā slimnīcā un Vidzemes slimnīcā.