Vienlaikus SAB vērš uzmanību, ka jebkuras sistēmiskās izmaiņas ir rūpīgi jāapsver, lai nesagrautu jau pastāvošo valsts noslēpuma aizsardzības sistēmu, kas kopumā darbojas veiksmīgi.
Jautājums par valsts noslēpuma pielaides izsniegšanas kārtības uzlabošanu aktualizējās pēc tam, kad atklājās, ka ģenerālprokurors nav mainījis SAB lēmumu par atteikumu tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Broka pēc ģenerālprokurora lēmuma demisionēja.
Vēlāk kļuva zināms, ka SAB atteicis piešķirt augstākās kategorijas pielaidi arī Brokas partijas biedram un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam.
Tāpat šis jautājums aktualizējās pēc tam, kad valdība nolēma nepārsūdzēt Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) palātas spriedumu lietā Ternovskis pret Latviju par SAB atteikumu Valsts robežsardzes Jelgavas pārvaldes priekšniekam Andrim Ternovskim izsniegt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. Līdz ar to valstij Ternovskim būs jāizmaksā morālā kaitējuma kompensācija 5000 eiro apmērā.
Vienlaikus vairākām ministrijām ir dots uzdevums izvērtēt pašreizējo procedūru un iesniegt priekšlikumus tās pilnveidošanai.
SAB jau augusta sākumā aģentūrai LETA paziņoja, ka, pēc biroja domām, Latvijā veiksmīgi darbojas valsts noslēpuma izsniegšanas sistēma, turklāt drošības iestāžu amatpersonas regulāri vērtē uzlabojumu nepieciešamību šajā sistēmā.
Lai arī Brokas un Naudiņa pārbaude prasīja vairākus mēnešus, SAB norādīja, ka atsevišķos gadījumos pārbaudes laiks ilgstot vairākus mēnešus - gadījumos, kad iegūtā informācija prasa papildu pārbaudi un analīzi.