No teju 5400 bērniem 13% tikuši hospitalizēti, proti, bērni guvuši ļoti nopietnas traumas, kas prasa ārstēšanos slimnīcā un ilgāku atlabšanu - dažādi lūzumi, galvas traumas, dziļas brūces, locītavu mežģījumus.
Kā stāstīja Namniece, traumas bērni gūst, braucot ar velosipēdu un skrituļslidām, pakrītot, lēkājot batutā vai šūpojoties, kā arī vasaras sezonā pieaug dzīvnieku sakosto bērnu skaits. Traumas vienādā skaitā guvuši gan zēni, gan meitenes.
Namniece norāda, ka kopumā cietušo bērnu skaits ir vēl lielāks, jo bērni ar dažādām traumām nonāk arī citās Latvijas slimnīcās vai traumpunktos. Vidēji dienā vasaras mēnešos Bērnu slimnīcā Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā palīdzība tiek sniegta pat līdz 150 bērniem, kuri guvuši dažādas traumas.
Tā kā vasarā viens no iecienītākajiem aktīvās atpūtas veidiem un vienlaikus arī veids, kā atveldzēties karstā dienā, ir peldēšana, vecāki ir īpaši aicināti padomāt par drošību, atpūšoties ūdenstilpju tuvumā - neatstāt bērnus bez uzraudzības, kā arī neļaut peldēties nezināmās, nepārbaudītās vietās.
Kā skaidroja Namniece, statistikas dati liecina, ka Latvijā ik gadu noslīkst vidēji desmit bērni.
Tāpat vecāki tiek aicināti neaizmirst par bērna drošību, atrodoties pie ugunskuriem un griliem, kā arī braucot ar velosipēdu, skrituļslidām un citādi aktīvi atpūšoties.