Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Visvairāk traumu bērni gūst futbolā, bet visdārgāk izmaksā džudo savainojumi

Skolēnu ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks ir klāt, un sportiskākajiem bērniem tas aizritēs treniņos, sacensībās un sporta nometnēs, pilnveidojot prasmes un kļūstot fiziski spēcīgākiem. Aktīvi trenējoties, ik pa laikam gadās iedzīvoties arī savainojumos, tādēļ aktīvās sportošanas sezonas sākumā vecākiem vajadzētu nopietni apsvērt nelaimes gadījumu polišu iegādi bērniem. Apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company (turpmāk - BTA) dati rāda, ka visapdraudētākie ir bērni, kuri nodarbojas ar komandu sporta veidiem – futbolu, basketbolu un volejbolu.

BTA statistika par izmaksātajām kompensācijām aizvadītajā pusotrā gadā rāda, ka visbiežāk mediķu palīdzību nācies meklēt jaunajiem futbolistiem. 27% no visām atlīdzībām, kas piešķirtas par bērnu sporta aktivitātēs gūtajām traumām, saņēmuši tieši futbola spēlētāji. Otrais traumatiskākais sporta veids ir basketbols, trešais – volejbols, bet ceturtais - hokejs. Atlīdzību īpatsvars šajos sporta veidos ir attiecīgi 23 %, 10 % un 9%. Kopumā trīs ceturtdaļas no visām kompensācijām par sporta aktivitātēs gūtajiem savainojumiem izmaksātas komandu sporta veidu spēlētājiem.

Te gan jāpiebilst, ka lielais īpatsvars skaidrojams ar visu četru minēto sporta veidu popularitāti, nevis traumatiskumu. Futbolā, basketbolā, volejbolā un hokejā trenējas tūkstošiem bērnu daudzās pilsētās un ciematos, tādēļ lielais savainojumu skaits proporcionāli ir likumsakarīgs.

Ja paraugās uz traumu smagumu un ārstēšanās izdevumiem, tad saraksta augšgalā ir citi sporta veidi. Visdārgāk viena savainojuma ārstēšana izmaksājusi cīņas sporta veidā džudo - vidējā atlīdzības summa tajā bijusi 275 eiro. Otrajā vietā ar 255 eiro ir hokejs, bet trešā ar 181 eiro ir slēpošana. Viena futbolista ārstēšana izmaksājusi 126 eiro, bet basketbolista – 103 eiro.

"Izvēloties nelaimes gadījumu apdrošināšanu, sportojošo bērnu vecākiem jānorāda atzīmi "Aktivitātes". Tas nozīmē, ka aizsardzībā būs iekļautas visu veidu individuālās un organizētās fiziskās aktivitātes – gan treniņi, gan sacensības hobija vai amatieru līmenī. Šāda apdrošināšana aptver visus populārākos bērnu sporta veidus, turklāt segumā iekļauts "Bērna prieks", kas bērniem līdz 17 gadu vecumam nosedz našķu iegādi vai izklaides pasākuma apmeklējumu, lai mazinātu pārdzīvojumus par savainojumu," uz papildu ieguvumiem norāda BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Ivo Danče.

No BTA statistikas izriet, ka sporta treniņos un sacensībās bērnu gūtie savainojumi nav retums. Apdrošinātājs gandrīz katru dienu saņem vismaz vienu  šādu pieteikumu, taču kopējais savainojumu skaits ir krietni augstāks, jo tikai neliela daļa Latvijas bērnu ir apdrošināti.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas