Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Salacas upē pieķer maluzvejnieku ar vairāk nekā 1200 nēģiem

Pēc vairāku nedēļu ilgas novērošanas un informācijas vākšanas Salacas upē 25.februāra vakarā aizturēts maluzvejnieks, kura lomā konstatēti 1217 nēģi, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienestā (VVD).

Aizturēšanā piedalījās VVD un Valsts Zvejnieku biedrības pārstāvis. Inspektori novērojuši divus maluzvejniekus, no kuriem vienam izdevās aizbēgt, taču otrs likuma pārkāpējs tika pieķerts ar vairāk nekā 100 kilogramus smago lomu.

Ņemot vērā, ka 1.februāra līdz 31.jūlijam Salacas upē ir nēģu zvejas liegums, šāds loma apjoms mērāms nepilnu 50 000 eiro lielos zaudējumos videi. Ņemot vērā, ka nēģi bija dzīvotspējīgi, tika pieņemts lēmums tos atlaist atpakaļ upē.

Šī gada pirmo divu mēnešu laikā VVD Valmieras reģionālās vides pārvaldes inspektori un sabiedriskais vides inspektors ir sastādījuši 20 administratīvo pārkāpumu protokolus par lašu vai taimiņu makšķerēšanu Salacas upē gan makšķerniekiem, kuri nodarbojas ar makšķerēšanu bez nepieciešamās licences un paturējuši lomu, gan tādām personām, kas pārkāpj uz Salacas upes posmiem attiecināmos pašvaldības saistošos noteikumus.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas