Izglītības iestāžu direktori atzīst, ka meklēts tiek ne tikai ar sludinājumu palīdzību, bet šajā darbā ar pilnu krūti metas visa skola – uzrunāti tiek draugi un paziņas. Reizēm arī uzsmaida veiksme un izdodas ko atrast, taču lielākoties robus aizlāpa, izmantojot esošos spēkus un pārliekot uz viņu pleciem lielāku slodzi vai arī piesaistot uz laiku papildresursus no malas. Arī Rīgas Centra humanitārā vidusskola (RCHV) joprojām meklē divus skolotājus. Kamēr viņi nav atrasti, darba apjoms sadalīts starp esošajiem darbiniekiem. Tas rada milzīgu pārslodzi, tāpēc neesot ko brīnīties, ka skolotāji ir piekusuši un acis viņiem nemirdz, teic RCHV direktore Ineta Rudzīte, kura situāciju vērtē kā katastrofālu. Tam visi piekrītot, bet no tā nekas gadiem nemainās.
Rīgas 40. vidusskolas direktori Jeļenu Vediščevu pārņemot izmisums, raugoties, ko vēl kādam no pedagogiem varētu uzticēt: "Patiesībā visi skolotāji manā skolā strādā pusotru slodzi, nevaru vairs nevienam neko papildus uzlikt." Turklāt mazākumtautību skolā, kāda ir Rīgas 40. vidusskola, latviešu valodas skolotāju problēma ar katru gadu kļūst arvien akūtāka, tāpēc aizlāpīt vakances esot teju neiespējamā misija. Brīvos Rīgas pedagogus ātri vien izķerot, pretendenti uz viņiem stāv rindā. Nesnauž arī pārvilinātāji, kas tā vien lūko, vai nevarēs pierunāt pārnākt uz viņa skolu. Kas cits atliek, kā lūgties kolēģus, kas sasnieguši pensijas vecumu, lai vēl neiet projām no skolas, jo nav ko likt viņu vietā. Esot jau arī iezīmējusies tāda tendence, ka skolotāji maina darbavietu, jo citur ir mazākas prasības nekā "centra" skolā. "Aiziet uz citu skolu un pēc tam lepni stāsta, ka tur ir mazāk jāpūlas, jo nav tik stingru prasību. Jūtoties kā zvaigzne atšķirībā no iepriekšējās skolas," teic Vediščeva.
Arī Rīgas Valdorfskolā situācija ir līdzīga. "Pērn bija retais izņēmums, jo uz 1. septembri viss štats bija nokomplektēts. Taču atkal – nepagāja ne mēnesis, un visi prieki vējā, jo viens no jaunajiem kolēģiem nolēma no skolas aiziet. Izrādījās, ka tas nav viņa aicinājums. It īpaši problēma ir ar angļu valodas speciālistiem, jo viņus ar laiku pārvilina uz daudz labāk atalgotām vietām," nopūšas skolas direktore Māra Svilāne.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 8. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!