Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +15 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Izglītības iestādes

Jaunnedēļ klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldībās

No nākamās pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldības, kas ir par divām pašvaldībām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.

Skolu tīkla kārtošana uzņem tempu

Administratīvi teritoriālā reforma (ATR) nesīs līdzi izmaiņas skolu tīklā. Šobrīd daļa pašvaldību jau izveidojušas darba grupas un izvērtē izglītības iestādes jaunā novada kontekstā, bet citviet šis jautājums nav aktualizēts vai teju paslaucīts zem tepiķa – sak, ar 1. jūliju nāks jaunā valdīšana, tā lai lemj. Daudzviet skanēja atbilde – vismaz nākamajā mācību gadā izmaiņas neplānojam, bet 2022. gadā, kad stāsies spēkā jaunais pedagogu darba samaksas modelis, un it īpaši 2023. gadā, tas būs ļoti aktuāli.

Beidzot sāk potēt arī pedagogus

Vakar tika sākta pedagogu potēšana pret Covid-19. Pirmajā grupā iekļauti 52 392 bērnudārzu, speciālo skolu, 1.–6. klašu un 50 drošo pašvaldību vispārizglītojošo skolu skolotāji un darbinieki.

Latvijā mācības klātienē nav notikušas ievērojami ilgāk kā vidēji Eiropā

Šajā, 2020./21.mācību gadā Latvijā mācības klātienē nav notikušas ilgāku laiku nekā vidēji Eiropas valstīs, atsaucoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas apkopoto informāciju, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De Facto. Lielākajās Latvijas pilsētās un pašvaldībās noteiktu klašu grupām attālinātās mācības iestiepušās nu jau sestajā mēnesī pēc kārtas un speciālistos tas radījis satraukumu par bērnu, jo sevišķi pusaudžu, emocionālo veselību.

12. klases skolēni divreiz nedēļā uz skolu varēs doties klātienē

Pēc Lieldienu brīvdienām 12.klases skolēni visā valstī divreiz nedēļā varēs doties uz skolu un mācīties klātienē, savukārt visām pārējām klasēm iespēja mācīties klātienē dota vien epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, ceturtdien lēma Ministru kabinetā.

Optimizācijas tīkls savelkas ap profesionālajām skolām

Profesionālo izglītības iestāžu optimizācija skars arī Daugavpili: tur no 2022. gada 1. janvāra beigs pastāvēt Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola (DTPV). Tajā īstenotās programmas tiks sadalītas starp diviem profesionālās izglītības kompetenču centriem (PIKC) – Daugavpils tehnikumu (DT) un Daugavpils Būvniecības tehnikumu (DBT).

Skolas un vietvaras nogaida

Šobrīd 47 tā saucamajās drošajās pašvaldībās 1.–4. klases var mācīties klātienē, bet pārējās klases zinības var apgūt āra nodarbībās. Ne visas skolas, kam tas atļauts, iespēju izmanto. Viens no iemesliem – nenoteiktā epidemioloģiskā situācija. Te tā ir droša, te saslimstības rādītājs izlec ārpus atļautajiem rāmjiem, proti, pārsniedzot 250 saslimušo uz 100 000 iedzīvotāju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide