E-katalogā jalatvia.lv ikviens varēs aplūkot SMU profilus un iegādāties skolēnu ražojumus – mājas lietas, preces skaistumkopšanai, bižutēriju, dažādas spēles un preces bērniem, kā arī apģērbus, modes lietas, interjera priekšmetus, pārtikas preces u.c. Starp estētiskām un sadzīvē noderīgam precēm būs iegādājamas arī skolēnu veidotas pavisam unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, augsnes monitorēšanas ierīce dārzkopjiem, bezvadu termokrūze, kas silda un pat uzvāra ūdeni, izglītojošas rotaļlietas bērniem, viedierīce atkritumu apsaimniekošanai, daudzfunkcionāls drēbju pakaramais, šaha spēle četriem spēlētājiem un citi interesanti produkti.
"Tā kā jau ceturto reizi pandēmijas apstākļos pasākums var notikt tikai tiešsaistē, skolēniem ir bijusi iespēja vēl padziļinātāk un plašāk domāt par "online" pārdošanas mārketinga aktivitātēm, apgūt un ieviest dažādas iespējas pircēju uzrunāšanai attālinātai tirdzniecībai, kas šobrīd jau ir kļuvis par “must have”. Mēs priecājamies, ka jaunieši ar katru gadu kļūst aktīvāki, iesaistoties šajā programmā, ir vērsti uz inovāciju veidošanu, domā zaļi un ar plašu skatu nākotnē. To visu mēs varēsim novērtēt Citā Bazārā jau šonedēļ un iegādāties ko sev lietderīgu, unikālā un īpašā izpildījumā, radītu tepat Latvijā," iepirkties un atbalstīt jaunos uzņēmējus aicina izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns.
Skolēnu mācību uzņēmumu Cits Bazārs notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju Swedbank.
"LIAA ieskatā līdztekus straujajai digitālo un e-komercijas prasmju apguvei, kas notikusi pēdējo gadu laikā, svarīga ir praktiska biznesa izglītība, kas tiek apgūta Citā Bazārā un SMU programmā kopumā. Šādas prasmes arī mainīgos apstākļos un neparedzētās situācijās būs izšķirošas un dos stabilu pamatu, lai jaunieši paši spētu radīt jaunus produktus, inovēt un izveidot darba vietas sev un arī citiem," tā stāsta Dace Dumbere-Bregže, LIAA inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja.
"Šis mācību gads ir bijis sarežģīts visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – un tāpēc ir prieks redzēt, ka jaunieši, par spīti pandēmijai, savu mācību uzņēmumu ietvaros ir radījuši tiešām jaudīgas biznesa idejas, kurās redzam gan spēcīgu tehnoloģiju klātbūtni, gan rūpes par mūsu planētas ilgtspēju. Prasmes un īpašības, ko jaunieši attīsta skolēnu mācību uzņēmumu programmā – uzņēmīgums, radošums, spēja plānot un organizēt, prasme prezentēt sevi un savu produktu un daudzas citas – būs aktuālas visu turpmāko dzīvi, tāpēc ceram, ka arī šogad programmai pievienosies arvien jaunas skolas, dodot iespēju skolēniem izmēģināt savus spēkus uzņēmējdarbības lauciņā," skaidro Madara Ūlande, Swedbank Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja.
Vienlaikus Cits Bazārs norises laikā kā ierasts jaunos uzņēmējus vērtēs pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, un labākie tiks apbalvoti deviņās nominācijās: “Sociāli atbildīgs SMU”, “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”, “Labākā SMU pārdošanas komanda”, “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”, ‘’Sociālo mediju komunikācijas balva’’, ‘’SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam’’, ’’Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums’’, ’’SMU biznesa potenciāls’’ un ’’Labākais reklāmas video’’.