Ābrama norādīja, ka KP ir saņēmusi informāciju par izmaiņām no visiem operatoriem un informācija tiks drīzumā analizēta. "Mēģināsim saprast, cik pamatotas ir šīs sinhronās darbības un vai tās tiešām saistītas ar apstākļu maiņu," sacīja Ābrama.
Aizvadītajā nedēļā KP un citas iestādes saņēmušas ap 150 patērētāju sūdzību, kas uzskatāms par lielu skaitu.
Līdz šim Latvijas patērētāji pieraduši izmantot augstas kvalitātes sakarus par vairākkārt lētākām cenām. Taču pēc viesabonēšanas maksas atcelšanas Latvijas sakaru operatoriem jāmaksā pakalpojumu vairumtirdzniecības cenu ārzemju operatoriem par saviem klientiem, kuri izmanto sakarus citās ES valstīs Šīs izmaksas nesedz izdevumus, kas varēja radīt tarifa pieaugumu, skaidroja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktora vietnieks Andrejs Dombrovskis.
Taču klientiem nav obligāti jāsaņem pakalpojums, kas viņiem nav nepieciešams. Tāpēc SPRK aicina klientus vērsties pie operatoriem un noskaidrot, kādi tarifu plāni ir pieejami, tostarp tādi, kas neparedz viesabonēšanu un interneta izmantošanu ārzemēs un tādējādi būtu lētāki.
Klienta tiesības ir arī nomainīt operatoru. Šajā procesā iespējamos strīdus, ja tādi rastos, SPRK būs gatavs palīdzēt risināt.
Ābrama arī uzsvēra, ka pašlaik ir pāragri spriest, vai cenu celšana bijusi saskaņota. "Cenu celšana pati par sevi nav pārkāpums, pārkāpums ir tad, ja tas nav darīts individuāli, bet to vajag pierādīt," atgādināja KP priekšsēdētāja.
Viņa arī atzina, ka pašlaik nevar pateikt, cik ilgu laiku prasīs jautājuma izskatīšana, bet piebilda, ka tā būs KP prioritāte.
LETA jau vēstīja, ka pirms viesabonēšanas piemaksu atcelšanas Eiropas Savienībā šā gada 15.jūnijā, visi trīs Latvijas mobilo sakaru operatori savos pakalpojumos paplašināja saziņas iespējas Eiropā, vienlaikus ceļot šo pakalpojumu cenas.
Fakts
Visiem skaidri zināms,
krāpšana !