Patlaban "airBaltic" zīmols atrodas privātā akcionāra "Baltijas Aviācijas sistēmas" īpašumā.
Premjers uzsvēra, ka zīmols akcionāru līguma izmaiņu kontekstā ir viens no būtiskiem jautājumiem. Tāpat tiek runāts par citām "airBaltic" daļām, kas tāda vai cita iemeslu dēļ esot pārnestas uz citām kapitālsabiedrībām. Esot svarīgi, lai tās turpmāk būtu pašas lidsabiedrības īpašumā, ko valsts plāno nodrošināt ar akcionāru līguma izmaiņām.
Tāpat Dombrovskis apstiprināja, ka sarunās par iespējamu nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" pārdošanu kā iesaistītas personas esot minēts arī ekspremjers un Saeimas deputāts Andris Šķēle (TP).
Valdības vadītājs norādīja, ka informācija par iespējamu Šķēles saistību medijos parādījusies jau vairākkārt un arī viņa šā gada pavasarī notikušajās sarunās ar atsevišķiem Ukrainas uzņēmējiem lidsabiedrības kontekstā minēts Šķēles vārds. Premjers apstiprināja, ka saruna ar Ukrainas uzņēmējiem pamatā bijusi par finanšu ieguldījumiem Latvijā, tomēr cita starpā izteikta interese par "airBaltic" un "pieminēts Šķēles vārds".
Dombrovskis arī atkārtoti uzsvēra, ka izveidojušos situāciju ap lidsabiedrību var dēvēt kā "privatizācijas shēmu", jo piemēram, privātais akcionārs savas kapitāldaļas piedāvā atpirkt valstij un uzskata par daudzkārt vērtīgākām nekā valstij piederošās kapitāldaļas.
Situācija ap "airBaltic" šodien pārrunāta arī premjera iknedēļas tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.
Prezidents gan žurnālistiem uzsvēra, ka pagaidām izteikt konkrētu vērtējumu par "airBaltic" attīstību nav iespējams, jo joprojām turpinās sarunas starp uzņēmuma akcionāriem un to rezultāts vēl nav zināms. To rezultātā arī varēšot izteikt kādu vērtējumu par attīstības iespējām.
Savukārt Dombrovskis norādīja, ka gaidāmajos budžeta grozījumos, kuros tiks meklēti līdzekļi "airBaltic" pamatkapitāla palielināšanai, varētu tikt izskatīti arī citi tehniski jautājumi, ne tikai šī konkrētā finansējuma meklēšana. Pagaidām vēl nav zināms, kādās tieši budžeta programmās varētu tikt meklēti nepieciešamie miljoni lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšanai.
LETA jau ziņoja, ka valdība vakar vienojās, ka tiks gatavoti šī gada valsts budžeta grozījumi, lai nodrošinātu nepieciešamo finansējumu, ko ieguldīt nacionālajā lidsabiedrībā "airBaltic".
Konkrēta nepieciešamā summa pagaidām netiek nosaukta, tomēr, pēc piesaistītā finanšu konsultanta "Prudentia" aplēsēm, kopējā ieguldījuma summa sasniegs 50-70 miljonus latu, kompānijas akcionāriem tā būs jāiemaksā proporcionāli akciju sadalījumam.