Labklājības ministrijas (LM) un parlamentāriešu diskusijās dzimušās likumdošanas izmaiņas, ko otrdien skatīja valdībā, paredz no nākamā gada 1.oktobra ģimenēm, kam piešķirts vecāku pabalsts par bērnu vecumā līdz pusotram gadam, vienlaikus atļaut saņemt arī bērna kopšanas pabalstu. Tie paredzētu, ka sociāli apdrošinātajiem vecākiem, kuru bruto ienākumi pārsniedz 500 latus mēnesī, pabalsta summa būtu mazāka nekā patlaban. Tas varētu rosināt sūdzības ST, tāpēc Tieslietu ministrijai lūgts likumprojektā novērst šādus juridiskos riskus.
Jau vēstīts, ka LM un vairāku koalīcijas pārstāvju Saeimā panāktā vienošanās demogrāfijas jomā vairs nav šauri fiksēta tikai uz vecāku pabalstu palielināšanu, bet nekādi nemazinās jauno vecāku nevienlīdzību, integrāciju darba tirgū un iespējas turpināt izglītoties, iepriekš izteicās Viņķele.
Apstiprinātais plāns paredz no jaunā gada palielināt bērnu kopšanas pabalstu no 100 līdz 120 latiem, ko no nākamā gada oktobra izmaksās gan sociāli apdrošinātiem, gan neapdrošinātiem vecākiem no bērna dzimšanas brīža līdz pusotra gada vecumam. Apdrošinātie vecāki papildu saņems arī sociālās apdrošināšanas iemaksas, kuru kopējā summa nemainīsies, bet kuru izmaksu "izstieps" no pašreizējiem 10 līdz 18 mēnešiem. Turklāt šī valsts pabalsta saņemšanas laikā vecāki drīkstēs arī strādāt. Pašlaik šo pabalstu saņem sociāli neapdrošināti vecāki no bērna dzimšanas līdz pusotra gada vecumam, kā arī sociāli apdrošināti vecāki no bērna gada līdz pusotra gada vecumam.
Patlaban līdz bērna gada vecumam sociāli apdrošināti vecāki saņem vecāku pabalstu 70% apjomā no algas un šī pabalsta saņemšanas laikā nedrīkst strādāt.