Slimnīcas mediķi skaidro, ka vēzis bērniem un pieaugušajiem atšķiras - atšķirīga ir to daba, tie mikroskopā izskatās savādāk un citādāk padodas ārstēšanai. "Ārstēšanas process ir ilgs un smags, tāpēc ir patiess prieks, ka lielāko pacientu daļu šodien var izārstēt, pielietojot mūsdienīgas ārstēšanas metodes," norāda slimnīcas ārsti.
BKUS, kur atrodas Latvijas vienīgā specializētā hematoonkoloģijas nodaļa, ik gadus ārstējas no 500 līdz 700 bērnu. Namniece stāsta, ka pie atsevišķām diagnozēm izārstēto pacientu skaits esot tuvs pasaules labāko klīniku rādītājiem - 80% līdz 95%.
"Tas var notikt, jo valsts apmaksā mūsdienīgu ārstēšanas protokolu pielietošanu, mums ir pieredzējuši ārsti un māsas, bet bērnu vecāki kopā bērniem kļūst par ārstēšanas procesa aktīviem dalībniekiem," skaidro slimnīcas pārstāve. Savukārt īpašos gadījumos, kad bērniem slimība nepadodas ārstēšanai viegli un nepieciešama kaula smadzeņu transplantācija, valsts to finansē Berlīnē.
Tomēr ne vienmēr cīņā ar vēzi izdodas uzvarēt, uzsver Namniece. Kad tā notiek, bērna un ģimenes aprūpi pārņem paliatīvais dienests, kurš sniedz atbalstu bērna dzīves grūtākajos periodos, cenšoties piepildīt bērnu sapņus un sniedzot atbalstu ģimenei.