''Klientu pieredze, sadarbojoties ar iestādi, mums ir īpaši svarīga, tāpēc esam priecīgi sākt iestādes darbā izmantot mākslīgā intelekta un sarunu tehnoloģiju sasniegumus, kas cilvēku pieredzi, sazinoties ar VID, padarīs arvien ērtāku un draudzīgāku. Ar virtuālā asistenta palīdzību varam būt cilvēkiem sasniedzami ārpus tradicionālā darba laika un vietas, tā palīdzot elastīgi sniegt atbildes uz biežāk uzdotajiem iedzīvotāju jautājumiem,'' stāsta VID Informātikas pārvaldes direktora vietniece Lita Marnauza.
Pagaidām iedzīvotāji var sazināties ar Tomu VID mājaslapā un rakstiskā veidā saņemt atbildes uz jautājumiem par saimnieciskās darbības reģistrēšanu, par to, kā pareizi lietot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), kā iesniegt dokumentus, kādi ir attaisnojamie izdevumi un to veidi, u. c. veida jautājumiem. Līdz 14. janvārim iedzīvotāji ir aicināti dalīties ar saviem ieteikumiem un priekšlikumiem, kā pilnveidot virtuālā asistenta pakalpojumu.
Toma izstrādē, izveidē un apmācībā piedalījās seši dienesta darbinieki – divi treneri, trīs scenāriju un tēmu veidotāji, kas veidoja dažādus atbilžu variantus, un viens IT speciālists.
Marnauza norāda, ka pakalpojums ir izveidots viena no sadarbības partneriem Latvijas valsts pārvaldes valodu tehnoloģiju Hugo.lv platformā. Kultūras informācijas sistēmu centra projekta Hugo.lv vadītājs Jānis Ziediņš norāda, ka inovācija pavērs ceļu virtuālā asistenta pakalpojumu attīstībai arī citās valsts iestādēs. Tālākā nākotnē, ja virtuālā asistenta pakalpojums attīstīsies citos valsts pārvaldes sektoros, būs iespējams veidot informācijas apmaiņu starp virtuālajiem asistentiem par savstarpēji saistītiem jautājumiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 3. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Aa
D