Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

VID ierēdnim Mārim Knokam piedāvāts darbs VARAM

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas izmeklētājam Mārim Knokam piedāvāts darbs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), aģentūrai LETA apstiprināja Knoks.

"VARAM šonedēļ mani uzrunāja, un, ņemot vērā esošo situāciju, es devu piekrišanu ieņemt piedāvāto VARAM Pašvaldību departamenta direktora amatu," sacīja Knoks.

Viņš skaidroja, ka pēc spēkā esošās procedūras tagad VARAM jāraksta vēstule VID vadībai par šādu ierēdņa rotācijas vēlmi un jālūdz VID viedoklis par to. Pēc tam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) būs jāizdod rīkojums par Knoka pārcelšanu.

Aģentūra LETA noskaidroja VID, ka pagaidām dienestā nekādi dokumenti par vēlmi pārcelt Knoku citā darbā nav saņemti.

TV3 raidījums Nekā personīga iepriekš vēstīja, ka VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme maija vidū Nodokļu un muitas policijas izmeklētāja amatā negaidīti pārcēlusi civildienesta ekspertu Knoku, kuram viens no galvenajiem uzdevumiem bija sūdzība izskatīšana pret VID ierēdņiem un disciplinārlietu izmeklēšana.

Knoks VID sāka strādāt 2016.gadā, kad par Finanšu ministru kļuva Dana Reizniece-Ozola (ZZS), bet toreizējā VID ģenerāldirektore bija Ilze Cīrule. Knoku no Labklājības ministrijas uz dienestu pārcēla ar īpašu valdības rīkojumu. Viņš līdz pagājušā gada sākumam bija ģenerāldirektora padomnieks juridiskajos jautājumos. Pērn, pēc vienošanās ar dienesta vadību Knoku aizrotēja uz zemāku amatu - VID Personāla pārvaldes juridisko nodaļu. Viņa pienākumos abos amatos ietilpa sūdzību izskatīšana par VID ierēdņiem, dienesta un disciplinārlietu izmeklēšanas.

Jaunzeme raidījumam apgalvoja, ka Knoks ir tikai viens no 700 ierēdņiem, ko plašas reorganizācijas laikā pārceļ citā amatā. Knoks esot ļoti labs, kompetents darbinieks, kuram nepieciešami jauni izaicinājumi. "Te arī jāsaka, ka novērtēšanā viņš ir augsti novērtēts. Viņš ir viens no retajiem, kas ir novērtēts ar teicami, un arī novērtēšanas noteikumi nosaka, ja cilvēks ir novērtēts ar teicami, viņam ir jāaug un jāmeklē citi izaicinājumi. Tas ko es gribētu izcelt ir fakts, ka pirms pusotra gada viņš tika pārcelts uz personāla pārvaldi un tur viņš stiprināja šo disciplinārlietu izmeklēšanu, tāpēc tagad ir laiks stiprināt citas struktūras," sacīja Jaunzeme.

Maija beigās finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) izdevis rīkojumu sākt dienesta pārbaudi, vai Jaunzeme pamatoti sargājusi augstas dienesta amatpersonas no disciplinārlietām. "Es esmu rakstiski lūdzis ieņēmumu dienestu vadītāju informēt par notiekošo situāciju, esmu saņēmis Knoka sūdzības par situāciju, ar situācijas izklāstu, viņa redzējumu situācijai un es esmu pēc šīs sūdzības saņemšanas lūdzis izveidot dienesta pārbaudi, lai iepazītos ar visiem nepieciešamajiem faktiem," sacījis Reirs, "pirmšķietami vērtējot, es neesmu apmierināts ar izveidojušos situāciju."

Reira izveidotajai dienesta izmeklēšanas komisijai būs jāvērtē Jaunzemes lēmumi par disciplinārlietu neuzsākšanu pēc tam, kad VID dienesta izmeklēšanas komisijas ieteikušas to darīt. Tāpat Finanšu ministrijas komisija vērtēs, vai Knoks likumīgi un pamatoti aizrotēts no disciplinārlietu izmeklētāja amata.

Savu dienesta izmeklēšanu uzsākusi arī VID ģenerāldirektore Jaunzeme. Pārbaude esot uzsākta par Knoka interviju, kurā viņš atklāja, ka pārcelts uz amatu, kur viņa priekšnieks būs Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājs Andris Ābols.

Top komentāri

jānis
j
Skatoties bildē, tāds baigi "gudrais" ierēdnis, tikai pat VIDam nederīgs.
Tulkojums
T
" ja cilvēks ir novērtēts ar teicami, viņam ir jāaug un jāmeklē citi izaicinājumi" - ja cilvēks teicami cīnās pret blēdīgiem tipiem VID, no viņa steidzami jātiek vaļā, citādi izēdīs pašu priekšnieci!
Emma
E
Vai vēlaties atrast meiteni vienai naktij? Laipni lūdzam - www.GetMeets.Com
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai ikdienā izjūtat atlikušos Covid-19 noteiktos ierobežojumus?

Kopā nobalsojuši: 179

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dzīvokļu īpašnieki ķīlnieka lomā(11)

Namu apsaimniekotāji aizvien skaļāk sāk runāt par tā dēvētā būvniecības buma laikā (2007. un 2008. gadā) nodoto daudzdzīvokļu ēku jeb ''jauno projektu'' slikto kvalitāti. Līdztekus problēmām ar slikt...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas