Tomēr līdz ar nedēļas nogali – svētku dienām – Latvijā atgriezīsies siltākās gaisa masas, kas nesīs slapjdraņķi. Gaisa temperatūras vairāk ir gaidāmas diapazonā no 0 līdz +5 grādiem. Turklāt piekrastes rajonos rietumu puses vēji brāzmās var sasniegt pat vētras spēku.
Ziemassvētkos – 24.-26. decembrī - diennakts vidējās gaisa temperatūras Latvijā visbiežāk ir -5...+3 grādu robežās. Latvijā visaukstākie Ziemassvētki ir bijuši 1996. gadā, tad diennakts vidējās gaisa temperatūras pārsvarā bija -14...-19 grādi, 26. decembrī Austrumlatvijā pazeminoties līdz -24...-26 grādiem. Arī viszemākās gaisa temperatūras šais Ziemassvētkos bija gana iespaidīgas – Austrumlatvijā sals sasniedza -23...-31,5 grādus. Zosēnos 26. decembrī reģistrētie -31,5 grādi ir līdz šim viszemākā gaisa temperatūra Latvijā Ziemassvētku laikā.
Vissiltākais Ziemassvētku laiks ir bijis 1974. gadā. Tad diennakts vidējās gaisa temperatūras visu svētku laiku visā Latvijā bija virs nulles: +2...+5 grādi un maksimālā gaisa temperatūra sasniedza +3...+8 grādus. Neparasti silts bija 2006. gada Ziemassvētku sākums - 24. decembrī maksimālā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +5,5...+8,5 grādus, arī pārējās divās dienās maksimālā gaisa temperatūra visā Latvijā bija virs nulles, piekrastē sasniedzot +6...+7 grādus.
Vēlme, lai Ziemassvētki būtu balti, vispiepildāmākā ir Vidzemes augstienē un Latvijas galējos austrumu rajonos. Šeit iespējamība, ka zemi Ziemassvētkos klās balta sniega sega, ir 98 gados no 100. Turpretī Baltijas jūras piekrastē, kur vēl jūtama jūras vasarā uzkrātā siltuma ietekme, sniega sega Ziemassvētkos ir iespējama vidēji 85 gados no 100.
Visbiezākā sniega sega - 12-47 cm - Latviju ir klājusi 2010. gada Ziemassvētkos. Tie bija arī ar nokrišņiem visbagātīgākie Ziemassvētki. Visas trīs svētku dienas Latvijā bija vērojama bagātīga dažādu nokrišņu veidu buķete – lietus, ledus lietus, smidzināšana, ledus graudi, sniegs – kas vietām diennaktī pārsniedza visas decembra trešās dekādes nokrišņu „plānu”. Nokrišņu rezultātā gandrīz visu Latviju pārklāja apledojums, kas daudzviet saglabājās līdz Jaunajam gadam un Austrumlatvijā vēl arī janvārī.
Turpretī siltie 1974. un 2006. gada Ziemassvētki vēsturē saglabāsies kā „zaļie” – tad Latvijā sniega nebija nekur.
Ziemassvētki nereti ir arī stipru vēju laiks. Tā stabili vētrains bija visos 2003. gada Ziemassvētkos – vēja brāzmas visā Latvijā sasniedza 10-20, bet jūras piekrastē 22-27 m/s.