Kā aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, par iespēju darba samaksai piemērot "lauku koeficientu" ārstiem, kuri strādā reģionos, ir jādiskutē vēl ar pašiem mediķiem. Līdz ar to šobrīd nav zināms, cik lielu finansējumu šādas ieceres īstenošanai vajadzēs, kā arī nav zināmi finansējuma avoti. Šneiders norādīja, ka VM šobrīd plašākus komentārus sniegt nevar.
Viņš gan piebilda, ka jau šobrīd ģimenes ārstiem par darbu lauku teritorijā tiek maksātas papildu piemaksas. Kā aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD), par darbu laukos gadā ģimenes ārstu prakse atkarībā no pacientu skaita saņem no aptuveni 1600 līdz 3000 eiro.
No valsts ģimenes ārsta prakse līdz 1000 pacientiem par darbības nodrošināšanu laukos saņem 2164 eiro, bet ārsta prakse, kura apkalpo 1000-1500 pacientus, - 1632 eiro. Tāpat ārsta prakse ar 1501-2000 pacientiem gadā no valsts par darbu laukos saņem 2026 eiro, bet ārsta prakse ar pacientu skaitu virs 2000 personām - 3045 eiro.
Jau ziņots, ka VM un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija noslēdza sadarbības memorandu, kurā viens no vienošanās punktiem paredz veicināt ārstu pieejamību reģionos, nosakot "lauku koeficienta" piemērošanu darba samaksas piemērošanā ārstiem ārpus pilsētām un attālākās apdzīvotās vietās.