Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ģimenes ārsti

Nākamajā nedēļā sāksies vakcinācija pie ģimenes ārstiem

Lai arī vakcinācijas pret Covid-19 plāns paredzēja iedzīvotāju vakcinēšanos sākt no marta, pie ģimenes ārstiem vakcināciju varēs sākt no nākamās nedēļas, otrdien valdības sēdē informēja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

No Covid-19 vakcīnas nav jābaidās

Pašlaik vairāk nekā jebkad nozīme ir pacientu psiholoģiskajai aprūpei, intervijā Dienai uzsver Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Veide.

Pārslodze arī ģimenes ārstiem

Apstākļos, kad laboratoriski apstiprināto Covid-19 gadījumu un hospitalizēto pacientu skaits Latvijā turpina strauji kāpt, ievērojamu darba apjoma pieaugumu izjūt ne tikai mediķi slimnīcās, bet arī ģimenes ārsti. No oktobra beigām valsts apmaksātas Covid-19 analīzes iedzīvotāji atkal varēja saņemt tikai ar ģimenes ārsta norīkojumu.

Veide: Ģimenes ārsti ir uz izdegšanas robežas

Pārslodzes, spriedzes un birokrātijas dēļ, ar kuru saskaramies veicot ikdienas darbu un papildus saistībā ar nosūtīšanas kārtību Covid-19 testēšanai, ģimenes ārsti atrodas uz izdegšanas robežas, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis pārtrauks darbu diennakts režīmā

No 6.jūlija ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis pārtrauks darbu diennakts režīmā un atsāks strādāt, kā ierasts, nodrošinot konsultācijas laikā, kad ģimenes ārsta prakse nestrādā - vakaros, nakts stundās un brīvdienās, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Freimane.

Ģimenes ārsts – pa telefonu

Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kopš pagājušās nedēļas piektdienas ir ierobežoti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi visās ārstniecības iestādēs. Joprojām tiek nodrošināta gan neatliekamā medicīniskā, gan akūtā palīdzība, tai skaitā izmeklējumi un konsultācijas, kas nepieciešamas. Tāpat darbu turpina arī ģimenes ārstu prakses. Dienas aptaujātajos veselības centros ir ieviesti dažādi drošības pasākumi tieši ģimenes ārstu apmeklējumam un izmeklējumi tiek veikti tikai pēc iepriekšēja pieraksta arī akūtajās stundās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide