Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks Edgars Rudzītis Dienai norāda, ka sods par aizlieguma neievērošanu no brīdinājuma izteikšanas ir līdz pat 71 eiro. Savukārt, ja jāiesaistās glābējiem, sods ir no 142 līdz pat 350 eiro. Viņš arī piebilst, ka "šis aizliegums radās, lai pasargātu dzīvības, nevis aizliegtu makšķerniekiem prieku". Arī naudassods par aizlieguma pārkāpšanu noteikts, apzinoties glābšanas izdevumus. Lai gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) nemāk teikt, cik vidēji izmaksā viena cilvēka glābšana, varam tikai rēķināt, kādas būtu aptuvenās izmaksas, jo "komercpasākumos VUGD automašīnas izmaksas stundā ir 118 eiro. Izmaksas palielināsies, ja nepieciešama arī Nacionālo bruņoto spēku vai robežsardzes palīdzība", komentē VUGD pārstāve Inga Vetere.
Pašlaik bezatbildīgo, pārgalvīgo zemledus makšķernieku glābšana notiek par nodokļu maksātāju naudu, jo VUGD uztur valsts un tā sodus nevienam nepiemēro. Ja kādu atrod uz ledus, viņam netiek atteikta palīdzība, pretī prasot naudas summu par glābšanu.
VUGD iesaka katram entuziastam, kurš iecerējis kāpt uz ledus, iegādāties civiltiesisko apdrošināšanu, īpaši makšķerniekiem. Tas nelaimes gadījumā garantētu saņemt palīdzību. Šādu risinājumu no pagājušās nedēļas piedāvā apdrošināšanas kompānija BTA Insurance Company (BTA). Šī apdrošināšanas aizsardzība ir derīga visu laiku, arī paaugstinātas ledus bīstamības periodā, taču summu, ko paredz kāpšana uz ledus aizlieguma zonās, apdrošināšana nesedz.
Plašāk lasiet rakstā Dažviet aizliegumu neatcels, pirmdienas, 27.ajnvāra, laikraksta Diena 9.lpp.!