Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Zivtiņš: Fotoradaru ieviešanas process nav organizēts pareizi

Fotoradaru ieviešanas process Latvijā nav organizēts pareizi. "Sabiedrības atbalsta nav, un arī attiecībā uz rezultātu man atliek cerēt, ka ar laiku situācija būs labāka," intervijā žurnālā _Lietišķā Diena _izteicies Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

"Problēma ir šo fotoradaru ieviešanas mehānismā jau pašā sākumā - brīdī, kad valdība pateica, ka šim pasākumam naudas nav. Tātad bija jādara viss iespējamais, lai ieviestu šo procesu bez naudas - cita varianta nebija," saka E.Zivtiņš. 

"Šobrīd mēs esam situācijas ķīlnieki. Redz, kā sanāk... Agrāk es komandēju savus cilvēkus, kas bija manā pakļautībā - tie bija policijas darbinieki, kuriem es liku strādāt noteiktos laikos noteiktās vietās. Pašreiz man šajā jomā nākas strādāt ar privātiem cilvēkiem (uzņēmums Vitronic Baltica - red.), kuri ar Valsts policiju strādā tikai uz līguma pamata. Tātad viņi nepakļaujas nekādai disciplīnai, nekādai subordinācijai un tamlīdzīgām lietām. Un viņi ir neapmierināti, kad lieku viņiem kaut ko darīt. Viņiem ir cilvēcīgais faktors. Ja es viņiem saku, ka ir jābūt konkrētās vietās un jāstrādā noteiktu laiku, dzirdu atbildes - a man te cilvēks slins, a man te vēl kaut kas... Man kā policistam attiecībā un viņiem arī nav nekādu ietekmēšanas līdzekļu. Rezultātā neviens nav apmierināts - ne tie, kurus es spiežu strādāt tikapt dzelžaini, kā tas ir policijā - ja es pasaku, ka ir jāstrādā, tad tā arī notiek, - ne arī sabiedrība, kas saskata savas problēmas," sacīja E.Zivtiņš. 

Jautāts, vai līdz šim fotoradari ir devuši kādu pozitīvu rezultātu, E.Zivtiņš skaidro: "Šobrīd situācija ir gaužām bēdīga - mums ir gandrīz 20% tādu negadījumu, kam ir letālas sekas. Rīgā mēs esam samazinājuši vidējo braukšanas ātrumu - tā tas tiešām ir. Satiksmes plūsma ir vienmērīgāka, automašīnas brauc lēnāk. Bet kas mums notiek ārpus Rīgas? Tur mums ir ātruma pārsniegšana, tur ir negadījumi. Paanalizējot šogad notikušos negadījumus, redams, ka ir 37 bojāgājušie ceļu satiksmes negadījumu rezultātā, no kuriem 17 ir vismazāk aizsargātie - gājēji un riteņbraucēji, septiņi ir pasažieri, vēl septiņi - šoferi. (..) Viens no variantiem ir tāds, ka braukšanas ātrums ir bijs par lielu - kriminālprocesa ietvaros to neapšaubāmi mēģina arī noskaidrot."

E.Zivtiņš atzīst, ka lielākās problēmas ir vērojamas tieši ārpus Rīgas reģiona. No visiem bojāgājušajiem gājējiem tikai trīs ir konstatēti Rīgā.

"Mūsu mērķis bija sākt strādāt ar radariem visā Latvijas teritorijā, un tikai tad tas viss var dot savu pozitīvo rezultātu. Skaidrs, ka Rīga ir metropole, šeit daudzi brauc strādāt, te ir visvairāk iedzīvotāju, šeit ir visvieglāk operēt ar policijas spēkiem. Tāpēc arī tika pieņemts lēmums sākt tieši ar Rīgu. Sākotnēji jau viss bija domāts citādāk - nebija plānots, ka sāksim strādāt tikai un vienīgi ar pārvietojamajiem fotoradariem - tas pēc būtības ir nepareizi. Bijām ieplānojuši, ka sāksim strādāt ar stacionārajiem fotoradariem, un tikai pēc tam kāda daļiņa katrā konkrētajā posmā nāktu klāt pārvietojamie radari. Bet dzīve ieviesa savas korekcijas - vispirms naudas problēmas, tad vēl kaut kas. Turklāt dabūju cilvēkus, kuriem nevaru dot pavēles," situāciju skaidro E.Zivtiņš.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas