"Šobrīd ASV materiāli tehniskā palīdzība Ukrainas armijai sasniegusi aptuveni 25 miljonus dolāru," preses brīfingā pavēstīja Kušnira.
Kā ziņots, ASV Kongresa Pārstāvju palātas Bruņoto spēku komiteja aprīļa beigās apstiprināja likumprojektu par izmaiņām militārajā budžetā, kas cita starpā paredz 200 miljonu dolāru piešķiršanu bruņojuma piegādēm Ukrainai. Balsojums Pārstāvju palātā ir gaidāms pēc mēneša.
Marta beigās ASV Pārstāvju palātas deputāti prezidentam Barakam Obamam nosūtīja juridiski nesaistošu vēstuli, kurā aicināja piegādāt Ukrainai letālu aizsardzības bruņojumu.
ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters trešdien Savienoto Valstu Senātā apstiprināja NATO spēku virspavēlnieka Eiropā ģenerāļa Filipa Brīdlova pagājušajā nedēļā paustos pieņēmumus - pastāv liela varbūtība, ka Krievijas atbalstītie kaujinieki Ukrainas austrumos gatavo jaunu uzbrukumu.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis aprīļa beigās paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi nevienu Minskas vienošanās punktu.
Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.