Aptuveni 62% no uzbrukumiem nākuši no ASV, paziņoja Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis, piebilstot, ka uzbrukumu skaits militārajām tīmekļa vietnēm pēdējo gadu laikā ir pakāpeniski pieaudzis. Šī ir pirmā reize, kad Ķīna paziņojusi par hakeru uzbrukumiem. Tas, visticamāk, darīts, lai atbildētu uz apsūdzībām, kas izskanējušas no ASV puses.
ASV IT drošības uzņēmums "Mandiant" pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Ķīnas armija kontrolē vairākus no pasaules ietekmīgākajiem hakeriem, kuri īstenojuši kiberuzbrukumus ASV valdības iestādēm. "Mandiant" paziņoja, ka Ķīnas armijas hakeru vienība ir nozagusi simtiem terabaitu datu no vismaz 141 organizācijas, no kurām vairums bāzētas ASV. Ķīna noliegusi, ka tai būtu kāda saistība ar šiem uzbrukumiem.
Ķīnas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis aicināja ASV amatpersonas "paskaidrot un izgaismot" nesen ASV medijos izskanējušo informāciju, ka Vašingtona gatavojas veikt "apsteidzošus kiberuzbrukumus" un paplašināt savas spējas cīnīties globālā tīmekļa vidē. Šādi centieni "neveicina starptautiskās sabiedrības kopējos centienus vairot tīkla drošību," viņš piebilda. "Joprojām pastāv zināma plaisa starp Ķīnas armiju (..) un attīstīto globālo militāro līmeni. Šobrīd Ķīnas armijai nav kibervienības," norādīja Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis.
Apsūdzības hakeru uzbrukumos ir ienesušas papildu spriedzi Vašingtonas un Pekinas attiecībās. ASV Valsts departamenta preses sekretāre Viktorija Ņūlenda šomēnes izteicās, ka apsūdzības kiberuzbrukumos tiek izteiktas praktiski visās reizēs, kad notiek tikšanās ar Ķīnas amatpersonām. ASV Kongresa ziņojumā pērn Ķīna tika nodēvēta par "visbīstamāko spēlētāju kibertelpā". Pagājušajā mēnesī arī laikraksts "The New York Times" un citi prominenti ASV mediji ziņoja, ka cietuši no hakeru uzbrukumiem, kas nākuši no Ķīnas.